Ο Μανιάς έδωσε τον βαθμό στον Διαγόρα 2-2 με τον Ηρακλή

Διαγόρας και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα της Ρόδου ήταν ο Μανιάς καθώς στο 86ο λεπτό έδωσε τον βαθμό.

Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη ξεκίνησε καλά την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 1-0 χάρη στην απευθείας εκτέλεση του Γιουμπιτάνα στο 41′. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να ισοφαρίσουν χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανιά στο 64′.

Οι κυανόλευκοι δεν είπαν την τελευταία τους κουβέντα και πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Άλεξιτς να σημειώνει το 16ο του φετινό γκολ στο 75′. Τα τελευταία λεπτά ωστόσο δεν εξελίχθηκαν όπως το ήθελαν οι φιλοξενούμενοι, καθώς ο Μιχάλης Μανιάς (μετά από δική του χαμένη εκτέλεση πέναλτι στο 84′) κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 86′ με καρφωτή κεφαλιά.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς αποβλήθηκαν οι Γιανναράκης και Κωστούλας (38′, 73′).

Διαγόρας (Διγκόζης): Αθανασόπουλος, Αρίας, Γιανναράκης, Μανιώτης, Τάτσης, Παπαϊωάννου (57′ Παραστατίδης), Τσιαντούλας (88′ Καβαλιέρι), Μπούμπας (43′ Γκρόζντανιτς), Γκάτα, Σταμένκοβιτς (57′ Λούκιτς), Μανιάς.

Ηρακλής (Τσιώλης): Βελλίδης, Χρουσιέλ (31′ λ.τ Κωστούλας), Σιούτας, Δοϊρανλής, Κοκκόρης (62′ Βιτλής), Δόρης (73′ Πατράλης), Αλβάρεζ (62′ Χειρίτραντας), Τόμας, Γιουμπιτανα, Κούστα (46′ Μυστόκφσκι), Άλεξιτς.