Ο Μαυροπάνος έσωσε την Στουτγκάρδη

Με φοβερή κεφαλιά στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντίνος Μαυροπάνος κάνει το 2-1 για την Στουτγκάρδη και αφήνει ξερή την Χέρτα Βερολίνου.

Ο αγώνας της Στουτγκάρδης με την Χέρτα ρισκόταν στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, το σκορ ήταν 1-1 κι όλα έδειχναν ότι οι γηπεδούχοι θα έχαναν άλλους δύο βαθμούς στην έδρα τους.

Στο σημείο εκείνο ο Σόσα εκτέλεσε κόρνερ και ο Ντίνος Μαυροπάνος, νίκησε με κεφαλιά τον Όλιβερ Κρίστενσεν χαρίζοντας τεράστιας αξίας νίκη στους Σουηβούς, που σε βάθος χρόνου μπορεί να αποδειχθεί πως άξιζε μια παραμονή.

Νωρίτερα, ο Έλληνας διεθνής κεντρικός αμυντικός είχε αντικρίσει την κίτρινη κάρτα του Φρανκ Βίλενμποργκ.

Τα πρόγραμμα

• Βόλφσμπουργκ – Ντόρτμουντ 1-0
  • Μπάγερν – Βέρντερ 6-1 (6′ Μουζιάλα, 22′, 28′, 82’Γκνάμπρι, 26′ Γκορετσκαμ 84′ Τελ / 10′ Τζανγκ)
  • Μπόχουμ – Γκλάντμπαχ 2-1 (7′ Αντζέ-Αντόι, 11′ Χόφμαν / 62′ Πλεά)
  • Στουτγκάρδη – Χέρτα 2-1 (3′ Γκιρασί, 90+8′ Μαυροπάνος / 19′ Χέρτα)
  • 09/11 19:30 Κολωνία – Λεβερκούζεν
  • 09/11 21:30 Λειψία – Φράιμπουργκ
  • 09/11 21:30 Ουνιόν – Άουγκσμπουργκ
  • 09/11 21:30 Άιντραχτ – Χόφενχαϊμ
  • 09/11 21:30 Σάλκε – Μάιντς