Ο ΟΦΗ έμεινε αήττητος 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης

Για τρίτο σερί παιχνίδι αήττητος αλλά και με τρεις ισοπαλίες παραμένει ο ΟΦΗ, μετά το σημερινό 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης που αγνοεί τη νίκη (2 ισοπαλίες, 1 ήττα). Μάλιστα οι Αρκάδες υποδέχονται τον Ολυμπιακό στην Τρίπολη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Αστέρας πίεσε, είχε την κατοχή, με τον Κρέσπι στο 11’ να σουτάρει και την μπάλα να περνάει άουτ. Στο 38’ οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να σκοράρουν, όταν ο Λάμπρου σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Παπαδόπουλος ήταν εκεί για να του πει «όχι».

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Νίκου Νιόπλια πήρε τα ηνία, ωστόσο δεν μπορούσε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες που είχε σε γκολ. Στο 52’ ο Νέιρα σούταρε με την μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι. Ο Σονί στο 74ο λεπτό έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία να βρει δίχτυα, όταν δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά σχεδόν από τη μικρή περιοχή. Ο ίδιος παίκτης στο 81’ πέρασε τρεις παίκτες του ΟΦΗ, με την μπάλα τελικά να κοντράρει στο γύρισμά του και να περνάει άουτ.
Ο Ανδρέας Γκάμαρης έβγαλε εύκολα το παιχνίδι.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Διαμαντής, Πασαλίδης (61′ Ουές), Βούρος, Γιαννούλης (77′ Κοροβέσης) – Γκαγιέγκος, Νέιρα, Ντε Γκούζμαν (77′ Σελίμοβιτς) – Λάμπρου (46′ Καστάνιος), Καμάου (61′ Φαν Ντούινεν), Ντουρμισάι

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Καστάνιο, Χριστόπουλος, Τασουλής – Βαλιέντε, Σανταφέ – Κρέσπι, Γκόμες (60′ Καπίγια), Σίτο (46′ Άλβαρες), Μπενίτο (60′ Μπαράλες)