Ο ΟΦΗ φιλικό 2-0 επί του Πλατανιά

Φιλική νίκη 2-0 πέτυχε ο ΟΦΗ επί του Πλατανιά. Από την αρχή του ματς ο ΟΦΗ ήταν ανώτερος, αλλά δεν μπόρεσε να τη μετουσιώσει σε γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Τον γόρδιο δεσμό έλυσε για τους Ηρακλειώτες ο Κυριακίδης με σουτ μέσα από την περιοχή στο 70ο λεπτό. Το 2-0 σημείωσε ο Νέιρα με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μπολάκη.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο ματς «εγκαινιάστηκε» ο νέος φωτεινός πίνακας, ο οποίος τοποθετήθηκε στη θύρα 1 του «Γεντί Κουλέ».

ΟΦΗ: Σωτηρίου (65′ Στρέζος), Κομεσίδης, Κοροβέσης (46′ Κοιλιάρας), Ποτουρίδης, Παπαστεριανός (65′ Μπολάκης), Νάστος, Κυριακίδης, Σάσι (82′ Nοικοκυράκης), Ντίνας (46′ Νέιρα), Κουτσιανικούλης (46′ Πλατέλλας),  Αραβίδης (65′ Βουό)

Πλατανιάς: Γκοτ (54′ Σικαλιάς), Καραγκούνης (85′ Σμυρλάκης), Κόρστμαν, Μπιανκόνι, Πουρτζιτίδης (85′ Παπανικολάου), Μποσκέτι, Μάικιτς (54′ Ποζατζίδης), Τσαμούρης (75′ Αμαραντίδης), Σαάντο, Νίλι (75′ Τσακμάκης), Bουκελάτος (46′ Ποζατζίδης)