Ο Ολυμπιακός Β’ πέρασε 0-1 απ’ την Καρδίτσα

O Ολυμπιακός Β΄ πέρασε από την Καρδίτσα, επικρατώντας 1-0 της Αναγέννησης. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη των «ερυθρόλευκων» στα πέντε τελευταία παιχνίδια όπου και είναι αήττητοι, ενώ με το τρίποντο για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής ανέβηκαν στην έκτη θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την πέμπτη Αναγέννηση Καρδίτσας. Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα μπήκε μουδιασμένα, αλλά  κράτησε το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο. Μια από τα ίδια και στο δεύτερο μέρος, με τις δύο ομάδες να βγάζουν όρεξη στον αγωνιστικό χώρο αλλά να δυσκολεύονται να φτιάξουν καθαρές φάσεις και όσο περνούσε η ώρα το ματς… έσβηνε, αφού τόσο οι γηπεδούχοι όσο και οι φιλοξενούμενοι έβγαζαν κούραση.

Τελικά, ο Σουρλής στο 78ο λεπτό έδωσε τη λύση αφού με σουτ σκόραρε και ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα, με την Αναγέννηση Καρδίτσας να μετράει την πέμπτη ήττα της στα έξι τελευταία παιχνίδια.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Τσακμακίδης): Θεολόγης, Γκουγκούδης, Καρανίκας, Καρρίκι, Κοτσώνης, Γκίνη, Μπάλλας, Αθανασιάδης (79΄ Β. Θεολόγης), Μπαντιμπανγκά (69΄ Πολίτης), Μπενγκόα (69΄ Μάνιος), Μπιανκόνι.

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κινκουέ, Μπα, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Μαρίνος (71΄ Νίκολιτς), Βοΐλης, Κίτσος, Νταμπό (60΄ Πινακάς), Σουρλής.

*Ο Περικλής Αμανατίδης δεν βρέθηκε στον πάγκο της Αναγέννησης για προσωπικούς λόγους.