O Παναθηναϊκός Β΄με γκολ του Σαρδέλη στις καθυστερήσεις 3-2 τον Ηρακλή

Με γκολ του Σαρδέλη στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός Β΄ επικράτησε 3-2 του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Super League 2.

Οι πράσινοι μετά από δύο ισοπαλίες, επέστρεψαν στα «τρίποντα» και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο. Δεν ήταν μόνο ο Σαρδέλης που έδωσε τη νίκη στο τέλος, αλλά νωρίτερα πρωταγωνιστικό ρόλο στην νίκη αυτή του τριφυλλιού είχε παίξει ο Μπιλάλ ο οποίος σκόραρε δύο φορές. O Αιγύπτιος επιθετικός ήταν αυτός που με τα τέρματά του έκανε την ανατροπή για το τριφύλλι, δίνοντάς του το προβάδισμα με δύο γκολ σε εννιά λεπτά.

Το ματς δεν είχε ξεκινήσει καλά για τους πράσινους. Οι παίκτες του Σωτήρη Αντώνιου βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 13ο λεπτό μετά το γκολ που πέτυχε ο Τομάς. Ωστόσο, μετά το τέρμα αυτό, ανέβασαν την απόδοσή τους και με τον Μπιλάλ κατάφεραν να αλλάξουν τα πάντα στον αγώνα. Αρχικά στο 34ο λεπτό έκανε το 1-1 και στη συνέχεια στο 43’ έδωσε στους πράσινους το προβάδισμα.

Ο γηραιός με πέναλτι για το οποίο διαμαρτύρονται οι πράσινοι ισοφάρισε σε 2-2 με τον Μελούνοβιτς να το εκτελεί επιτυχημένα στο 54ο λεπτό.

Τέλος, ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σαρδέλη.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για το Παναθηναϊκό Β, ο οποίος με 8 βαθμούς και αήττητος βρέθηκε στην πρώτη θέση αφήνοντας στη δεύτερη τον ΠΑΟΚ Β’ με 7 βαθμούς και έναν αγώνα λιγότερο.