Ο Πανιώνιος όρθιος 1-1 στη Λαμία

Η Λαμία κρατούσε την πρώτη νίκη της χρονιάς στα χέρια της αλλά ο Αραμπούλι είχε… άλλη άποψη! Και αυτό γιατί με ωραίο σουτ στην κίνηση στις καθυστερήσεις, νίκησε τον Βελλίδη και χάρισε τον βαθμό στον Πανιώνιο (1-1). Η Λαμία δυο λεπτά αργότερα έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 αλλά ο Αντέτζο την έστειλε ψηλά.

Ο Μπεχαράνο στο 67ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Λαμία, με τον Κότνικ να κάνει τραγική εκτίμηση αφού η μπάλα πήγε στο κέντρο της εστίας αλλά δεν κατάφερε να το… βγάλει. Αλλά το «σοκ» για την ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου ήρθε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αραμπούλι!

Στους τρεις βαθμούς και χωρίς νίκη ακόμη στο πρωτάθλημα παραμένουν οι Φθιωτοί, οι οποίοι την ερχόμενη αγωνιστική φιλοξενούνται από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», ενώ οι «κυανέρυθροι» αρχίζουν να… σβήνουν το -6 αφού πλέον βρίσκονται στο -2.

ΛΑΜΙΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βύντρα (60′ Σασί), Βάντερσον, Σάλιακας, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς (85′ Σκόνδρας), Καραμάνος, Τουράμ (70′ Βασιλόγιαννης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κότνικ, Ρέντζας, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος (80′ Οικονομίδης), Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Καμαρά (46′ Παπανικολάου), Άρσε (67′ Μανιάτης), Αραμπούλι.