Ο Πανσερραϊκός εύκολα 2-0 την Βέροια ξέφυγε 12 βαθμούς

Ο Πανσερραϊκός ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Βέροιας και κλείδωσε την πρωτιά στον βόρειο όμιλο της Super League 2. H ομάδα των Σερρών επικράτησε 2-0 για την 22η αγωνιστική της «Βασίλισσας του Βορρά» και με δέκα παιχνίδια να απομένουν, ξέφυγε  12 βαθμούς από τη δεύτερη της βαθμολογίας ΑΕΛ, μετρώντας πλέον 52!
Στη ζώνη του υποβιβασμού πλέον η Βέροια που μετά από 21 ματς μετρά 11 ήττες, 5 νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες, και βρίσκεται στη 12η θέση με 20 βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 16′ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μπαΐροβιτς με κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι άνοιξε το σκορ, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα των Σερρών διατήρησε την ανωτερότητα της και λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, έφτασε στο 2-0 με την κεφαλιά του Κατσαντώνη που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Ζέρης, Πεταυράκης, Παπάζογλου, Αυλωνίτης, Στάικος (57΄ Κολομπίνο), Θυμιάνης, Μούργος (57΄ Σοφιανός), Στίνα, Μπαΐροβιτς (72΄ λ.τ Κανίς), Σαΐντ (57΄ Κατσαντώνης).
Βέροια (Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Ντουμάνης, Περδίκης, Μπουκουβάλας, Κολλαράς, Μπελεβώνης (68΄ Κασέμι), Μασούρας, Μπουόλι, Γιουκούδης (84΄ Γιαγτζίδης), Ζε Εσόνο, Ελευθεριάδης (68΄ Μπαϊντού).