Ο ΠΑΣ πέρασε 1-0 από τα Χανιά με σκόρερ τον Καρτάλη

Με νίκη 1-0 στα Χανιά, ο ΠΑΣ Γιάννινα συνέχισε την πορεία του προς την επιστροφή στην Super League 1.

To γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Καρτάλης στο 59ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ, που αποδείχθηκε η χρυσή αλλαγή του Αργύρη Γιαννίκη.
Με τη νίκη αυτή οι Ηπειρώτες έφτασαν τους 8 βαθμούς και παραμένουν αήττητοι, ενώ το σύνολο του Αλέξανδρου Βοσνιάδη παρέμεινε στους 4 πόντους, έχοντας όμως δώσει εντός έδρας τα δύο πιο δύσκολα ματς της σεζόν, καθώς έπαιξαν και με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Με το πρώτο ημίχρονο να περνάει και να είναι ισορροπημένο, οι παίκτες του ΠΑΣ μπήκαν στο δεύτερο με διάθεση να πιέσουν και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Κάπως έτσι, αφού στρίμωξαν τους Χανιώτες, κατάφεραν να βρουν το χρυσό γκολ και να διατηρήσουν το προβάδισμά τους μέχρι το φινάλε.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

ΧΑΝΙΑ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Σωτηράκος, Πάνος (65’ Δημητριάδης), Ανδρέου, Κάσσος, Oυνγιαλίδης, Μουμίν, Παναγιωτούδης (71’ Αρναρέλλης), Λεοζίνιο (46’ Ναζλίδης), Κουσκουνάς, Βρεττός.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Παντελάκης, Κάστρο, Λιάσος, Νάουμετς (46’ Καρτάλης), Νικολιάς (64’ λ.τ. Κρίσμαν), Παμλίδης (78’ Σιόντης), Λεό.