Ο Ρονάλντο έσπασε τη μύτη του Σορεντίνο

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα μεταξύ της Κιέβο και της Γιουβέντους όλοι «πάγωσαν» με τον Στέφανο Σορεντίνο, ο οποίος έπεσε αναίσθητος στο χορτάρι. Αυτός που προκάλεσε τον τραυματισμό ήταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο.

Συγκεκριμένα στο 86′ ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΚ, που μέχρι εκείνο το σημείο ήταν εξαιρετικός, δέχθηκε ένα -μη ηθελημένο- χτύπημα στο πρόσωπο από τον CR7 ο οποίος μπήκε στη φάση για να σκοράρει και έμεινε για τέσσερα λεπτά πεσμένος στο έδαφος, λαμβάνοντας τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου της Κιέβο.

Ο Σορεντίνο, μετά το χτύπημα, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου του τοποθετήθηκε κολάρο και όπως έκανε γνωστό το πρωί της Κυριακής η Κιέβο, έχει ένα σπάσιμο στη μύτη και ένα πρήξιμο στον αριστερό ώμο, όπως αποκάλυψε μέσω Instagram η σύζυγός του, Σάρα.

Η συναρπαστική αναμέτρηση, κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος και η Γιουβέντους επικράτησε 3-2 της Κιέβο Βερόνα χάρη σε γκολ του Φεντερίκο Μπερναρντέσκι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο δεν δέχθηκε βέβαια ο Σορεντίνο.