Ο Σιδηρόπουλος σφυρίζει τον Ολυμπιακό στην Λιβαδειά

Με τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής συνεχίζεται το προσεχές Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Super League μετά από την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου που δικαίωσε τον Ολυμπιακό και ανέτρεψε την απόφαση της διοργανώτριας.

Οι πρώτοι ορισμοί του Βίτορ Μέλο Περέιρα είχαν το ενδιαφέρον τους.

Κι αυτό γιατί η ΚΕΔ όρισε να διευθύνει το παιχνίδι του Ολυμπιακού στην Λιβαδειά, ο Τάσος Σιδηρόπουλος, ο οποίος είναι «κόκκινο πανί» για τους «ερυθρόλευκους» με αφορμή ορισμένες αποφάσεις του, ενώ ο επίτιμος πρόεδρος του Ολυμπιακού, Σάββας Θεοδωρίδης τον είχε αποκαλέσει …«άρρωστο αντι-Ολυμπιακό» πέρσι τέτοιες μέρες.

Πρόσφατα, σφύριξε την εκτός έδρας νίκη του Ολυμπιακού με τον Άρη στο «Χαριλάου» που κρίθηκε με το γκολ του Χασάν.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

ΑΕΛ – Απόλλων Σμύρνης (17:15)

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιώς)

Α’ βοηθός: Κούλα Χασάν (Ξάνθης)

Β’ βοηθός: Δημήτριος Σαμοΐλης (Αθηνών)

4ος: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

 

Ατρόμητος – Παναιτωλικός (19:00)

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)

Α’ βοηθός: Χρήστος Ακρίβος (Αθηνών)

Β’ βοηθός: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών)

4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

 

ΟΦΗ – Πανιώνιος (19:30)

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Α’ βοηθός: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

Β’ βοηθός: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)

4ος: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς)

 

Κυριακή 13 Ιανουαρίου

Λεβαδειακός – Ολυμπιακός (17:15)

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Α’ βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας)

Β’ βοηθός: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)

4ος: Γεώργιος Τάσσης (Ηπείρου)

 

Παναθηναϊκός – Ξάνθη (19:00)

Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Α’ βοηθός: Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών)

Β’ βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)

4ος: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

 

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ (19:30)

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Α’ βοηθός: Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)

Β’ βοηθός: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής)

4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)

 

Δευτέρα 14 Ιανουαρίου

Άρης – Λαμία (19:00)

Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος

Α’ βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας)

Β’ βοηθός: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)

4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

 

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ (19:30)

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Α’ βοηθός: Γεώργιος Χατζηνάκος (Δράμας)

Β’ βοηθός: Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)

4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

 

Διαβάστε επίσης