Ο Σπιριντόνοβιτς έφερε τούμπα τον Πλατανιά

Ο Αυστριακός Σπιριντόνοβιτς έφερε τα πάνω κάτω στα Περιβόλια, καθώς με δύο προσωπικά του γκολ ο Πανιώνιος νίκησε 2-1 τον γηπεδούχο Πλατανιά που είχε προηγηθεί στο 61΄ με τον Ουντότζι.

Οι ουραγοί Κρητικοί στο εντός έδρας αντίο τους στην μεγάλη κατηγορία, έχασαν την ευκαιρία να πάρουν έστω έναν πόντο και παρέμειναν στους 10 βαθμούς με τον «Ιστορικό» να ανεβαίνει στους 38, αλλά να μένει οριστικά εκτός Ευρώπης τη νέα σεζόν.

Ο Πλατανιάς είχε την υπεροχή στο πρώτο άχρωμο ημίχρονο και μέχρι το λεπτό που άνοιξε το σκορ στην επανάληψη τον έλεγχο στο ματς.

Στο 62′ όταν ο δραστήριος Ουντότζι σημείωσε το 1-0 με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

To τέρμα αυτό «αφύπνισε» τον Πανιώνιο ο οποίος ανέβασε την απόδοση του και έγινε περισσότερος πιεστικός για την άμυνα του Κασωτάκη. Στο 76′ ο Πανιώνιος ισοφάρισε με σκόρερ τον Σπιριντόνοβιτς, ο οποίος στο παρά… τέσσερα χτύπησε για δεύτερη φορά με αριστερό σουτ κι έφερε τούμπα το παιχνίδι.

Πλατανιάς (Χατζηνικολάου): Κασωτάκης, Ντικαμονά, Αγγελόπουλος (55′ Πατράλης), Μάλσα, Κασάλιτσα (90′ Ντουαλά), Ουντότζι, Στανισάβλιεβιτς, Καρυπίδης, Βάντερσον (49′ Σινγκ), Σαλάμ, Ενσικουλού

Πανιώνιος (Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος (72′ Γεσίλ), Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Ουάσιγκντον (64′ Μασούρας), Μακρυλλος (46′ Οικονομίδης), Κόρμπος, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι