Ο Θεσπρωτός «τέζαρε» τον Ολυμπιακό Βόλου

Με γκολ στις καθυστερήσεις απέσπασε 1-1, για την 4η αγωνιστική της Football League

Ούτε την 4η αγωνιστική της Football League κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός Βόλου. Οι «ερυθρόλευκοι» της Μαγνησίας έφτασαν… στη βρύση αλλά δεν… ήπιαν νερό. Γιατί τους στέρησε το δικαίωμα, στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Θεσπρωτός που απέσπασε ισοπαλία 1-1.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον με τον Πόζογλου στο 18ο λεπτό και έντεκα λεπτά αργότερα πλησίασε το 2-0 αλλά από την προσπάθεια του Στεφάνοβιτς εξοστρακίστηκε στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι βίωσαν την ίδια απογοήτευση στο 10′ από προσπάθεια του Κόλλα. Όμως στο 90’+2′ ο Γώγος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, τον Θεσπρωτό στον «έβδομο ουρανό» και τους γηπεδούχους στα… Τάρταρα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Θωμάς Γραφάς): Μακρυωνίτης (22’ Γιδόπουλος), Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Παπαϊωάννου, Τσιάρας, Ρόκας, Σκοπελίτης, Κουτσιανικούλης, Στεφάνοβιτς (60’ Ντούνης), Πόζογλου (70’ Τσίτας).

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Δημητρούλας, Ζερβιλάκης, Νόνης, Σταυρίδης (89’ Κωνσταντίνου), Βιγιαφάνε, Κολτσίδας, Μπίκας (46’ Γώγος), Ευθυμίου (71’ Ραμίρεζ), Κολλάς, Ντάλα Κόστα.