Ο Τόμας Βατσλίκ ζήτησε συγγνώμη απ’ τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Ο Τσέχος τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Τόμας Βατσλίκ ζήτησε συγγνώμη από τον Κριστιάνο Ρονάλντο, τον οποίον τραυμάτισε άθελά του στην αναμέτρηση με την Πορτογαλία για το Nations League.

O τερματοφύλακας του Ολυμπιακού δέχθηκε για πρώτη φορά τέσσερα γκολ με τα γάντια της Εθνικής, στην βαρύτερη εντός έδρας ήττα στην ιστορία της (0-4). Ο Βατσλίκ έγινε αρνητικός πρωταγωνιστής όταν στο πρώτο ημίχρονο σε μία έξοδο του τραυμάτισε στην μύτη τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος έμεινε αρκετά λεπτά εκτός αγώνα αιμορραγώντας: «Τον χτύπησα στην μύτη με την γροθιά μου σε μία φάση που βρήκα επίσης και την μπάλα. Ήταν σύγκρουση. Ελπίζω να μην έσπασε τελικά την μύτη του, γιατί αιμορραγούσε πολύ. Νιώσαμε και οι δύο πολύ άσχημα για αυτή την φάση και χαίρομαι τελικά που έβγαλε όλο το παιχνίδι.

Μετά το τέλος του ματς μιλήσαμε. Τον σταμάτησα στα αποδυτήρια και τον ρώτησα πως είναι. Μου απάντησε ότι είναι καλά και δεν μου κράτησε κακία για το χτύπημα», ήταν τα λόγια του Τόμας Βατσλίκ.