Ο Βίντστιτς κάτι χρωστούσε στον Παναθηναϊκό από την Τούμπα και το ξεπλήρωσε στο Φάληρο

Ο Σλοβένος ο Βίντσιτς, μεγάλη διαιτητάρα. Αυτό έχω να πω εγώ. Το πήγε πρίμα το ντέρμπι στο Φάληρο. Έτσι είπανε και ο Βαρούχας και ο Κάκος ο Τάσος, φυσικά. Πλάκα κάνουμε τώρα; Ο Σλοβένος είναι μεγάλος διαιτητής γιατί ξέρει και σφάζει με το μπαμπάκι.

Έτσι κι είσαι μπαγμένος με το ποδόσφαιρο, από την πρώτη στιγμή καταλαβαίνεις τι ρόλο βαράει ένας διαιτητής. Ο Βίντσιτς δεν έκανε το μεγάλο λάθος. Γι αυτό είναι διαιτητάρα. Έκανε, όμως, πολλά μικρά, που φαίνονται ανώδυνα, αλλά δεν είναι. Από ένα φάουλ να τον κρίνεις τον διαιτητή. Κι από ένα κόρνερ που το έδωσε άουτ. Γειασάν του Κ΄λάτενμπεργκ.

Αν ο διαιτητής θέλει να σπάσει μιας ομάδας, αυτό αρκεί, φίλε. Δείχνει τις προθέσεις του από ένα σφύριγμα.

Διαμαρτύρεται ο Μαρτίνς για τις καθυστερήσεις. Έχει δίκαιο ή δεν έχει; Έχει σου λέω εγώ. Γιατί ο Βίντσιτς το’ χει με τις καθυστερήσεις. Άλλοτε τις κόβει κι άλλοτε τις μακραίνει. Όπως έκανε στην Τούμπα με το ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός.

Τότε, αυτός ο κολοσσός της διαιτησίας, είχε κρατήσει το ματς μέχρι το 100 για να ισοφαρίσει ο ΠΑΟΚ με πέναλτι του Βιεϊρίνια σε 2-2. Δες το βίντεο μάστορα, πως τον πετσόκοψε τον Παναθηναϊκό ο Σλοβένος.

Χαμός έγινε για εκείνο το ματς. Έτσι και δεν ισοφάριζε ο ΠΑΟΚ, θα παίζανε μέχρι το πρωί. Γι αυτό σου λέω ότι ο Βίντσιτς το’ χει με τις καθυστερήσεις. Σαν να χρωστούσε κάτι στον Παναθηναϊκό από το ματς της Τούμπας και το ξεπλήρωσε στο Φάληρο.

Τον αδίκησε στην Τούμπα, τον βοήθησε στο «Καραϊσκάκης». Τώρα, θα πεις, άπαξ και κρατούσε κι άλλο καθυστέρηση, θα έβζε γκολ ο Ολυμπιακός; Ποιος το ξέρει, ρε. Ο ΠΑΟΚ πως κέρδισε το πέναλτι στο 96’ με τον Παναθηναϊκό;

Να στο κλείσω. Ποιος ευνοήθηκε από την διαιτησία του Βίντσιτς; Ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ κυρίως. Χαίρετε.