Οι αλλαγές στο πρόγραμμα των ζωντανών μεταδόσεων της NOVA
Η ΝOVA ανακοίνωσε τις τελευταίες αλλαγές στο πρόγραμμα των ζωντανών αθλητικών της μεταδόσεων, καθώς αναβλήθηκαν οι αγώνες “Αρμάνι Μιλάνο-Ζενίτ” (19η αγωνιστική EuroLeague) και “Λιλ-Λοριάν” (20η αγωνιστική γαλλικού πρωταθλήματος) λόγω κρουσμάτων Covid-19.
Επιπλέον, στο συνημμένο πρόγραμμα έχουν αποτυπωθεί τα ζευγάρια της 14ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος μπάσκετ (15-16/1).
Αναλυτικά:
(7 – 17 Ιανουαρίου)
Παρασκευή 7-1-2022
06:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Προημιτελικά (Novasports4)
06:30 WTA 500 Adelaide International 1 Προημιτελικός Γ (Novasports5)
08:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Προημιτελικά (Novasports4)
08:30 ATP Cup Ημιτελικός (Novasports6)
10:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Προημιτελικά (Novasports4)
10:30 WTA 500 Adelaide International 1 Προημιτελικός Δ (Novasports5)
11:30 WTA 250 Melbourne Summer Set Προημιτελικά (Novasports Start)
21:00 Pre Game Show Μπάγερν Μονάχου-Γκλάντμπαχ (Novasports Prime)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 18η αγωνιστική: Μπάγερν Μονάχου-Γκλάντμπαχ (Novasports Prime)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 20η αγωνιστική: Μπορντό-Μαρσέιγ (Novasports2)
22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος 23η αγωνιστική: Αμορεμπιέτα-Τενερίφη (Novasports Start)
23:30 Post Game Show Μπάγερν Μονάχου-Γκλάντμπαχ (Novasports Prime)
02:00 (ξημερώματα Σαββάτου) WTA 250 Melbourne Summer Set Ημιτελικός (Novasports4)
03:30 WTA 500 Adelaide International 1 Ημιτελικός Α (Novasports5)
04:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Ημιτελικός (Novasports4)
04:00 ATP Cup Ημιτελικός (Novasports6)
Σάββατο 8-1-2022
06:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Ημιτελικός (Novasports4)
10:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Ημιτελικός (Novasports4)
10:30 WTA 500 Adelaide International 1 Ημιτελικός Β (Novasports5)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα 20η αγωνιστική: Λεβάντε-Μαγιόρκα (Novasports1)
16:00 Matchday Live (Novasports Prime)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ουνιόν Βερολίνου (Novasports3)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Λειψία-Μάιντς (Novasports4)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Φράιμπουργκ-Αρμίνια Μπίλεφελντ (Novasports5)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκρόιτερ Φιρτ-Στουτγκάρδη (Novasports6)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Xόφενχαϊμ-Άουγκσμπουργκ (Novasports Start)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Θέλτα (Novasports1)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Γρανάδα-Μπαρτσελόνα (Novasports Prime)
19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Ντόρτμουντ (Novasports3)
21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 15η αγωνιστική: Τρέντο-Βενέτσια (Novasports4)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών (Novasports Prime)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Ρεάλ Μαδρίτης-Βαλένθια (Novasports1)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λανς-Ρεν (Novasports2)
23:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Kansas-Texas Tech (Novasports5)
Κυριακή 9-1-2022
06:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Τελικός (Novasports4)
07:30 WTA 500 Adelaide International 1 Τελικός (Novasports5)
08:00 WTA 250 Melbourne Summer Set Τελικός (Novasports4)
08:30 ATP Cup Τελικός (Novasports6)
14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μπρεστ-Νις (Novasports2)
14:30 Pre Game Show Άρης-Ατρόμητος (Novasports Prime)
15:00 Ελληνικό πρωτάθλημα 17η αγωνιστική: Άρης-Ατρόμητος (Novasports Prime)
15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βαγιεκάνο-Μπέτις (Novasports1)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Χέρτα-Κολωνία (Novasports Start)
17:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος (Novasports Prime)
17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα: Σεβίλλη-Χετάφε (Novasports1)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ναντ-Μονακό (Novasports2)
18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μπόχουμ-Βόλφσμπουργκ (Novasports3)
18:30 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ: Αρμάνι Μιλάνο-Ντερτόνα (Novasports4)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης (Novasports Prime)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Αλαβές-Αθλέτικ Μπιλμπάο (Novasports1)
19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα: Οσασούνα-Κάδιθ (Novasports Start)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ μέρος (Novasports Prime)
21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα: Λιόν-Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports2)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μαδριτης (Novasports1)
Δευτέρα 10-1-2022
21:45 Monday Football Club (Novasports Prime)
22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα: Εσπανιόλ-Έλτσε (Novasports1)
22:00 Β’ Κατηγορία Ισπανικού πρωταθλήματος: Οβιέδο-Εϊμπάρ (Novasports Start)
Τρίτη 11-1-2022
18:30 Playmakers, A’ μέρος (Novasports Prime)
19:00 Ευρωλίγκα 20η αγωνιστική: Ζενίτ-Βιλερμπάν (Novasports6)
19:45 Ευρωλίγκα: Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός (Novasports Prime)
20:00 Ευρωλίγκα: Ερυθρός Αστέρας-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports5)
21:00 Eurocup 9η αγωνιστική: Τσεντεβίτα Ολίμπια-Προμηθέας Πάτρας (Novasports4)
21:00 Ευρωλίγκα: Μονακό-Ούνιξ Καζάν (Novasports Start)
21:30 Ευρωλίγκα: Μπάγερν Μονάχου-Ζαλγκίρις Κάουνας (Novasports6)
21:45 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
21:45 Ευρωλίγκα: Μπασκόνια-Αναντολού Εφές (Novasports3)
22:00 Ευρωλίγκα: Μπαρτσελόνα-Αρμάνι Μιλάνο (Novasports5)
02:00 (ξημερώματα Τετάρτης) Kentucky-Vanderbilt (Novasports4)
Τετάρτη 12-1-2022
15:30 Ιταλικό κύπελλο Φάση των «16»: Αταλάντα-Βενέτσια (Novasports Prime)
18:30 Ιταλικό κύπελλο Φάση των «16»: Νάπολι-Φιορεντίνα (Novasports1)
20:00 Playmakers, A’ μέρος (Novasports4)
21:00 Ισπανικό Σούπερ Καπ Ημιτελικός: Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης (Novasports2)
21:00 Ευρωλίγκα: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Novasports4)
21:05 Ευρωλίγκα: Μακάμπι Τελ Αβίβ-Άλμπα Βερολίνου (Novasports5)
21:30 Eurocup: Παρτίζαν-Τρέντο (Novasports Start)
21:45 Αγγλικό Λιγκ Καπ Ημιτελικός-Επαναληπτικός αγώνας: Τότεναμ-Τσέλσι (Novasports1)
22:00 Ιταλικό Σούπερ Καπ Τελικός: Ίντερ-Γιουβέντους (Novasports Prime)
23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports4)
02:00 (ξημερώματα Πέμπτης) WTA 500 Sydney*** Προημιτελικός Α (Novasports6)
02:30 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Α (Novasports5)
04:00 WTA 500 Sydney Tennis Classic Προημιτελικός Β (Novasports6)
04:30 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Β (Novasports5)
Πέμπτη 13-1-2022
06:00 WTA 500 Sydney Προημιτελικός Γ (Novasports6)
06:30 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Γ (Novasports5)
10:00 WTA 500 Sydney Προημιτελικός Δ (Novasports6)
12:00 WTA 250 Adelaide International 2 Προημιτελικός Δ (Novasports5)
20:00 Playmakers, A’ μέρος (Novasports Prime)
20:00 Ευρωλίγκα 21η αγωνιστική: Ζαλγκίρις Κάουνας-Ερυθρός Αστέρας (Novasports Start)
21:00 Ευρωλίγκα: Ολυμπιακός-Ζενίτ (Novasports Prime)
21:00 Ισπανικό Σούπερ Καπ Ημιτελικός: Ατλέτικο Μαδρίτης-Αθλέτικ Μπιλμπάο (Novasports2)
21:30 Ευρωλίγκα: Αρμάνι Μιλάνο-Ούνιξ Καζάν (Novasports5)
21:30 Ευρωλίγκα: Μπάγερν Μονάχου-Μονακό (Novasports6)
21:45 Αγγλικό Λιγκ Καπ Ημιτελικός- 1ος αγώνας: Λίβερπουλ-Άρσεναλ (Novasports1)
22:00 Ιταλικό κύπελλο Φάση των «16»: Μίλαν-Τζένοα (Novasports3)
22:00 Ευρωλίγκα: Μπαρτσελόνα-Αναντολού Εφές (Novasports4)
23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
03:30 (ξημερώματα Παρασκευής) WTA 250 Adelaide International 2 Ημιτελικός Α (Novasports5)
04:30 WTA 500 Sydney Tennis Classic Ημιτελικός Α (Novasports6)
Παρασκευή 14-1-2022
10:00 WTA 500 Sydney Tennis Classic Ημιτελικός Β (Novasports6)
10:30 WTA 250 Adelaide International 2 Ημιτελικός Β (Novasports5)
19:00 Ευρωλίγκα: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βιλερμπάν (Novasports4)
19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 19η αγωνιστική: Ντιναμό Δρέσδης-Αμβούργο (Novasports2)
19:45 Ευρωλίγκα: Φενέρμπαχτσε-Άλμπα Βερολίνου (Novasports5)
20:00 Playmakers, A’ μέρος (Novasports Prime)
21:00 Ευρωλίγκα: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Novasports Prime)
21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα 19η αγωνιστική: Ντόρτμουντ-Φράιμπουργκ (Novasports3)
21:45 Ευρωλίγκα: Ρεάλ Μαδρίτης-Μπασκόνια (Novasports4)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 21η αγωνιστική: Νις-Ναντ (Novasports2)
23:00 Playmakers, Β’ μέρος (Novasports Prime)
Σάββατο 15-1-2022
07:30 WTA 250 Adelaide International 2 Τελικός (Novasports5)
08:00 WTA 500 Sydney Tennis Classic Τελικός (Novasports6)
14:30 EFL Championship 27η αγωνιστική: Λούτον-Μπόρνμουθ (Novasports2)
16:00 Matchday Live (Novasports Prime)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Κολωνία-Μπάγερν Μονάχου (Novasports3)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Στουτγκάρδη-Λειψία (Novasports4)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Βόλφσμπουργκ-Χέρτα (Novasports5)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Μάιντς-Μπόχουμ (Novasports6)
16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Ουνιόν Βερολίνου-Χόφενχαϊμ (Novasports Start)
17:00 EFL Championship: Ντέρμπι-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (Novasports1)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Σεντ Ετιέν-Λανς (Novasports2)
19:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Texas Tech-Kansas St (Novasports5)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα 18η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ (Novasports Prime)
19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα: Γκλάντμπαχ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (Novasports3)
21:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα 19η αγωνιστική: Φέγενορντ-Φίτεσε (Novasports1)
21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 14η αγωνιστική: Βίρτους Μπολόνια-Τρεβίζο (Novasports4)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών (Novasports Prime)
21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος: Ντάρμσταντ-Καρλσρούη (Novasports3)
21:45 Βελγικό πρωτάθλημα 22η αγωνιστική: Κλαμπ Μπριζ-Σιντ Τρούιντεν (Novasports5)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Παρί Σεν Ζερμέν-Μπρεστ (Novasports2)