Οι αθλητικές μεταδόσεις Novasports και Eurosport
Οι αθλητικές μεταδόσεις ΝΟVASPORTS και EUROSPORT
(12 – 24 Μαΐου)
Τετάρτη 12 Μαΐου
14:05 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 5ο ετάπ Παρίσι-Νίκαια (Eurosport1HD)
18:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ Μέρος (Novasports1HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Off 9η αγωνιστική: Λεπτό προς Λεπτό (Novasports1HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (Novasports2HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: Άρης-Παναθηναϊκός (Novasports3HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ (Novasports4HD)
19:30 Ιταλικό πρωτάθλημα Κάλιαρι – Φιορεντίνα (Novasports5HD)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ Μέρος (Novasports1HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Ίντερ – Ρόμα (Novasports4HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Λεπτό προς Λεπτό (Αταλάντα-Μπενεβέντο, Λάτσιο-Πάρμα, Μπολόνια-Τζένοα, Σαμπντόρια-Σπέτσια) (Novasports5HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Σασουόλο – Γιουβέντους (Novasportsextra1HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Τορίνο – Μίλαν (Novasports24HD)
22:00 Φιέστα τίτλου Ολυμπιακού (Novasports2HD)
22:00 Γαλλικό κύπελλο Ημιτελικός Μόνπελιε-Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports3HD)
_____________________________________________________________________________________
Πέμπτη 13 Μαΐου
13:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 6ο ετάπ Παρίσι-Νίκαια (Eurosport1HD)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα 33η αγωνιστική: Άγιαξ-Φένλο (Novasports1HD)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Αϊντχόφεν-Τσβόλε (Novasports2HD)
19:00 Κανόε -Σπριντ: Προκριματικά Ολυμπιακών Αγώνων Ζέγκεντ (Eurosport2HD)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play Off 3η αγωνιστική: Αντβέρπ-Κλαμπ Μπριζ (Novasports2HD)
21:45 Γερμανικό κύπελλο Τελικός Λειψία – Ντόρτμουντ (Novasports1HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Κροτόνε – Ελλάς Βερόνα (Novasports2HD)
22:15 Γαλλικό κύπελλο Ημιτελικός Ρουμιγί Βαγιέρ-Μονακό (Novasports4HD)
22:30 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Μπάιρον Νέλσον (Eurosport2HD)
_____________________________________________________________________________________
Παρασκευή 14 Μαΐου
13:45 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 7ο ετάπ Παρίσι-Νίκαια (Eurosport1HD)
20:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Playoff 2ος αγώνας: Αρμάνι Μιλάνο-Τρέντο (Novasports1HD)
22:30 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Μπάιρον Νέλσον (Eurosport2HD)
_____________________________________________________________________________________
Σάββατο 15 Μαΐου
12:30 Κανόε -Σπριντ: Παγκόσμιο Κύπελλο Ζέγκεντ (Eurosport2HD)
13:35 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 8ο ετάπ Παρίσι-Νίκαια (Eurosport1HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα 37η αγωνιστική Τζένοα – Αταλάντα (Novasports1HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα: Σπέτσια-Τορίνο (Novasports2HD)
19:00 Ιταλικό πρωτάθλημα Γιουβέντους – Ίντερ (Novasports5HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 7η αγωνιστική Ατρόμητος – Βόλος ΝΠΣ (Novasports1HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 7η αγωνιστική ΑΕΛ – Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα (Novasports2HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 7η αγωνιστική Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Λαμία (Novasports3HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Play Out 7η αγωνιστική ΟΦΗ – Παναιτωλικός (Novasports4HD)
21:00 Γαλλικό πρωτάθλημα B’ Κατηγορία 38η αγωνιστική Ντανκέρκ-Τουλούζ (Novasports5HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Ρόμα – Λάτσιο (Novasports1HD)
21:45 Βελγικό πρωτάθλημα Play Off 4η αγωνιστική: Άντερλεχτ-Γκενκ (Novasports2HD)
22:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Μπάιρον Νέλσον (Eurosport2HD)
22:50 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 5η αγωνιστική: Los Angeles Galaxy-Austin FC (Novasportsextra1HD)
_____________________________________________________________________________________
Κυριακή 16 Μαΐου
12:30 Κανόε -Σπριντ: Παγκόσμιο Κύπελλο Ζέγκεντ (Eurosport2HD)
13:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 9ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
13:30 Ιταλικό πρωτάθλημα Φιορεντίνα – Νάπολι (Novasports1HD)
14:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ουγγαρίας | 5ο ετάπ Παρίσι-Νίκαια (Eurosport2HD)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα 34η αγωνιστική: Φίτεσε-Άγιαξ (Novasports4HD)
15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Αϊντχόφεν-Χεράκλες (Novasportsextra1HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα Ουντινέζε – Σαμπντόρια (Novasports2HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα Μπενεβέντο – Κροτόνε (Novasports5HD)
18:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ Μέρος (Novasports1HD)
19:00 Ιταλικό πρωτάθλημα Πάρμα – Σασουόλο (Novasports5HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα 10η αγωνιστική: Λεπτό προς Λεπτό (Novasports1HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός (Novasports2HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: ΑΕΚ-Άρης (Novasports3HD)
19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης (Novasports4HD)
21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Β’ Μέρος (Novasports1HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Μίλαν – Κάλιαρι (Novasports4HD)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 37η αγωνιστική Λιλ – Σεντ Ετιέν (Novasports2HD)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Παρί Σεν Ζερμέν – Ρεμς (Novasports3HD)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μονακό-Ρεν (Novasports5HD)
22:00 ΓΚΟΛΦ: PGA TOUR Μπάιρον Νέλσον (Eurosport2HD)
23:10 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS: FC Cincinnati-Inter Miami CF (Novasportsextra1HD)
_____________________________________________________________________________________
Δευτέρα 17 Μαΐου
14:35 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 10ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
20:00 EFL Championship Play Off Ανόδου 1ος αγώνας Μπόρνμουθ – Μπρέντφορντ (Novasports2HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα Ελλάς Βερόνα – Μπολόνια (Novasports1HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Playoff 3ος αγώνας: Τρεβίζο-Βίρτους Μπολόνια (Novasports4HD)
22:15 EFL Championship Play Off Ανόδου 1ος αγώνας Μπάρνσλεϊ – Σουόνσι (Novasports2HD)
_____________________________________________________________________________________
Τρίτη 18 Μαΐου
15:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ανδαλουσίας | 1ο σκέλος (Ανδρών) (Eurosport1HD)
20:45 Τουρκικό κύπελλο Τελικός: Μπεσίκτας-Αντάλιασπορ (Novasports1HD)
21:30 Ιταλικό πρωτάθλημα 25η αγωνιστική (εξ αναβολής): Λάτσιο-Τορίνο (Novasports2HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Playoff 4ος αγώνας (εάν χρειαστεί) (Novasports4HD)
_____________________________________________________________________________________
Τετάρτη 19 Μαΐου
13:50 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 11ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
17:15 Ελληνικό πρωτάθλημα 6η αγωνιστική Play Out (εξ αναβολής): ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης (Novasports1HD)
22:00 Γαλλικό κύπελλο Τελικός (Novasports1HD)
_____________________________________________________________________________________
Πέμπτη 20 Μαΐου
12:20 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 12ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play Off 5η αγωνιστική: Γκενκ-Αντβέρπ (Novasports1HD)
20:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Playoff 5ος αγώνας (εάν χρειαστεί) (Novasports2HD)
20:00 Τουρνουά Γκολφ PGA Championship 1η ημέρα (Novasports4HD)
22:00 Βελγικό πρωτάθλημα: Άντερλεχτ-Κλαμπ Μπριζ (Novasports1HD)
_____________________________________________________________________________________
Παρασκευή 21 Μαΐου
10:00 Κανόε -Σπριντ: Προκριματικά Ολυμπιακών Αγώνων Μπαρναούλ (Eurosport1HD)
13:20 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 13ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
20:00 Τουρνουά Γκολφ PGA Championship 2η ημέρα (Novasports4HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
_____________________________________________________________________________________
Σάββατο 22 Μαΐου
08:30 Κανόε -Σπριντ: Παγκόσμιο Κύπελλο Μπαρναούλ (Eurosport2HD)
12:25 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 14ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
14:30 EFL Championship Play Off Ανόδου Επαναληπτικός αγώνας Μπρέντφορντ – Μπόρνμουθ (Novasports2HD)
14:50 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αραγονία Α’ αγώνας – Σούπερμπαικς (Eurosport2HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
16:00 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αραγονία 1ος αγώνας – Σούπερσπορ (Eurosport2HD)
19:00 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
19:30 EFL Championship Play Off Ανόδου Επαναληπτικός αγώνας Σουόνσι – Μπάρνσλεϊ (Novasports2HD)
19:30 ΙΠΠΑΣΙΑ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Μαδρίτη (Eurosport1HD)
20:00 Τουρνουά Γκολφ PGA Championship 3η ημέρα (Novasports4HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ (Novasports2HD)
_____________________________________________________________________________________
Κυριακή 23 Μαΐου
01:05 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS 6η αγωνιστική: Chicago Fire-Inter Miami CF (Novasports1HD)
08:30 Κανόε -Σπριντ: Παγκόσμιο Κύπελλο Μπαρναούλ (Eurosport2HD)
11:15 Αγώνες One Make: Μονακό (Eurosport1HD)
11:25 Αγώνες One Make: Μονακό (Eurosport1HD)
13:30 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
14:15 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 15ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
14:50 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αραγονία Β’ αγώνας – Σούπερμπαικς (Eurosport2HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports2HD)
16:00 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports3HD)
18:15 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος της Μούρθια | Ανδρες (Eurosport1HD)
19:00 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Play Off 6η αγωνιστική: Κλαμπ Μπριζ-Γκενκ (Novasports2HD)
19:30 Βελγικό πρωτάθλημα: Αντβέρπ-Άντερλεχτ (Novasports3HD)
20:00 Τουρνουά Γκολφ PGA Championship 4η ημέρα (Novasports4HD)
21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ (Novasports5HD)
21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports1HD)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports2HD)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα 38η αγωνιστική (Novasports3HD)
23:55 Αμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου MLS: Seattle Sounders FC-Atlanta United FC (Novasports5HD)
_____________________________________________________________________________________
Δευτέρα 24 Μαΐου
11:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | Α’ προκριματικός Γύρος – Απλό (Eurosport2HD)
11:45 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ Γύρος Ιταλίας | 16ο ετάπ Ανδρών (Eurosport1HD)
13:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | Α’ προκριματικός Γύρος – Απλό (Eurosport2HD)
15:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | Α’ προκριματικός Γύρος – Απλό (Eurosport2HD)
17:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | Α’ προκριματικός Γύρος – Απλό (Eurosport2HD)
19:30 ΤΕΝΙΣ ΡΟΛΑΝ ΓΚΑΡΟΣ | Α’ προκριματικός Γύρος – Απλό (Eurosport2HD)
21:00 ΤΕΝΙΣ Παρίσι | ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ 1η ΗΜΕΡΑ ΑΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ (Eurosport1HD)
21:45 ΤΕΝΙΣ Παρίσι | ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ 1η ΗΜΕΡΑ ΑΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ (Eurosport1HD)
22:30 ΤΕΝΙΣ Παρίσι | ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ 1η ΗΜΕΡΑ ΑΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ (Eurosport1HD)