Όλα μηδέν μεταξύ Λαμίας και Λάρισας (0-0)

Δεν ανέδειξε νικητή (0-0) η αναμέτρηση της Λαμίας με την Λάρισας για την 6η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στη μεγαλύτερη διάρκειά του, χωρίς τις πολύ μεγάλες φάσεις και με τις δύο ομάδες βαθμολογικά αδιάφορες, καθώς είχαν ήδη εξασφαλισμένη παραμονή στη Σούπερ Λίγκα.

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν οι «βυσσινί» που απείλησαν πρώτοι, με ένα σουτ του Παπάζογλου από πάσα του Μιλοσάβλιεβιτς που μπλόκαρε ο Επασί, για να «απαντήσουν» οι γηπεδούχοι με μια κεφαλιά του Σκόνδρα στο 43΄, που πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λαμία εμφανίστηκε ελαφρώς πιο δραστήρια από τους φιλοξενούμενους και είχε μια κεφαλιά ελάχιστα άουτ από τον Βύντρα στο 63΄, στη μοναδική αξιόλογη στιγμή του δεύτερου ημιχρόνου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αθανάσιος Σέζος

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπουλούλης – Μιχαήλ, Παπάζογλου

Οι συνθέσεις:

ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Πετράκης): Επασί, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αντέτζο, Βύντρα, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Σάλιακας, Ρόμανιτς, Αραβίδης (84΄ Σασί), Καραμάνος (81΄ Βασιλόγιαννης).

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μπέρτος, Ηλιάδης, Μάρκοβιτς, Γκαζάλ (34΄ Μιχαήλ), Φίλιπ, Μιλοσάβλιεβιτς, Σεσέροβιτς, Βινίσιους (71΄ Λουφάκης), Πινακάς, Παπάζογλου.