Όλα μηδέν στο Αγρίνιο

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, Παναιτωλικός και Αστέρας “κόλλησαν” στο 0-0 απόψε στο Αγρίνιο…

Το πρώτο ημίχρονο θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα. Η έλλειψη κινήτρου ήταν εμφανής για τις δύο ομάδες και το 45λεπτο κύλησε με ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Στο πρώτο διάστημα του αγώνα ο Παναιτωλικός είναι εκείνος που έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει. Η ομάδα του Ράσταβατς ήταν αυτή που δημιούργησε τις πρώτες καλές στιγμές στην αναμέτρηση.

Δεν άλλαξε κάτι δραματικά στην επανάληψη. Και οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να βρούν λύσεις στην επίθεση, με αποτέλεσμα το στείρο 0-0 να παραμείνει έως το τέλος.

Ο Μίλαν Ράσταβατς παρέμεινε για άλλο ένα ματς αήττητος με αντίπαλο τον Παναιτωλικό, καθώς σε 12 συνολικά αγώνες ο Σέρβος μετράει 6 νίκες και 6 ισοπαλίες.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ανέστης, Λούι, Κορνέλιους, Λάρσον, Περέιρα, Αντούνες, Φλόρες, Ντίας(70΄ Μπαρμπόσα), Μεντόσα (90+6΄Μάρτενσον), Ντουάρτε (82΄Βαρόνε), Βέργος ( 90+6΄ Μπελεβώνης)
ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Καρμόνα, Ατιένζα, Άλβαρες, Αντζουλάς, Μουνάφο (82΄Ιγκλέσιας), Σανταφέ (46΄ Βαλιέντε), Τιλίκα (31΄ λ.τ. Κρεσπί), Σίτο, Ριέρα (64΄Μπαράλες), Μπενίτο (64΄ Κανελλόπουλος)