Ολυμπιακός: Η πρώτη ομάδα 3-0 τους νέους με επιστροφή Μπρούνο

Μία ακόμα καλή προπόνηση σε φιλικό με την ομάδα Κ19 για την πρώτη ομάδα του Ολυμπιακού με την ευκαιρία της διακοπής του πρωταθλήματος. Όσοι έχουν μείνει στον Ρέντη και είναι στη διάθεση στου Μαρτίνς αντιμετώπισαν την ομάδα Νέων του συλλόγου και επικράτησαν με 3-0 σε φιλικό, που είχε διάρκεια 80 λεπτών.

Πρωταγωνιστής με δύο γκολ ήταν ο Μπρούνο που έδειξε σε καλή κατάσταση, ενώ το άλλο τέρμα σημείωσε ο Μπενζιά. Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος δεν αγωνίστηκε τελικά και στην περίπτωσή του θα χρειαστεί λίγη ακόμη υπομονή.

Ο Μπρούνο με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ στο 4′, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μπενζιά έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0. Στο 26′ ο Κατσαβάκης με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Το 3-0 έκανε ο Μπρούνο στο 4ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με έξοχο σουτ έξω από την περιοχή.

Ολυμπιακός: Αλέν (41′ Καραργύρης), Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκασπάρ, Ξενιτίδης, Μπενζιά, Λοβέρα, Μπρούνο, Ραντζέλοβιτς, Γκερέρο.

Ολυμπιακός Κ19: Τζολάκης (41′ Αλέν), Τσάβος, Μποσκουίδης, Ασλανίδης, Νικόλης, Νεοφυτίδης, Μπέλιτς, Μαρίνος, Τσέλιος, Κατσαβάκης, Βοΐλης.

Έπαιξαν και οι: Πάστρας, Γεωργακόπουλος, Ντότης, Σαπουντζής, Σταμούλης, Αρσενίδης, Ντουμάνης.