Όργια Σουάρες με δύο γκολ και ασίστ σε 24 λεπτά «εξάρα» η Ατλέτικο

Οργίασε στο ντεμπούτο του με της Ατλέτικο Μαδρίτης ο Λουίς Σοάρες και με δύο γκολ και ασίστ σε 24 λεπτά, οδήγησε την ομάδα του στο σαρωτικό 6-1 απέναντι στη Γρανάδα στο πρώτο της παιχνίδι για τη νέα σεζόν στη La Liga.

Ο Λουίς Σουάρες , μπήκε στο παιχνίδι στο 70ο λεπτό και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έδωσε ασίστ για το 4-1 του Μάρκος Γιορέντε, είχε δύο ευκαιρίες για γκολ, ενώ κέρδισε και πέναλτι που ακύρωσε το VAR, για να σκοράρει και ο ίδιος τελικά εις διπλούν στο 85’ και στο 94’. Ντιέγκο Κοστα, Ζοάο Φέλιξ και Άνχελ Κορέα τα άλλα τέρματα των «ροχιμπλάνκος». Έχασε πέναλτι ο Σαούλ. Μείωσε ο Μολίνα για τους φιλοξενούμενους.