Ούτε από το VAR έβγαζε άκρη στο Περιστέρι ο Μπρέσκας (video)

Απίθανα σκηνικά έγιναν στο παιχνίδι του Σαββάτου ανάμεσα στον Ατρόμητο και στον Παναιτωλικό που έληξε με νίκη των γηπεδούχων με 2-0.

Το ματς ολοκληρώθηκε με… 13 λεπτά καθυστέρηση αφού ο διαιτητ΄ής Μρέσκας πήγε τρεις φορές να συμβουλευτεί το VAR καθώς φαίνεται πως ούτε από την ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα μπορούσαν να του δώσουν κατηγορηματικές απαντήσεις για τις επίμαχες φάσεις!

Πάλι καλά που δεν …φώναξε τον Περέιρα στο Περιστέρι για να τον συμβουλευτεί!

Στο 2’, ο Μανούσος έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού και νίκησε στο τετ α τετ τον Κνετ. Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ωστόσο ύστερα από υπόδειξη του διαιτητή VAR, Κουμπαράκη όμως μέτρησε κανονικά και ο Ατρόμητος προηγήθηκε 1-0.

Στο 71’ ήταν η σειρά του Παναιτωλικού να σκοράρει με τον Μοράρ, ωστόσο και πάλι ο βοηθός Δημόπουλος υπέδειξε οφσάιντ. Η φάση ήταν πολύ οριακή, η επανεξέτασή της είχε διάρκεια πέντε λεπτά (!) και τελικά χρειάστηκε ο Βρέσκας να κάνει on field review για να ακυρώσει το τέρμα των φιλοξενούμενων και έτσι το σκορ παρέμεινε 1-0. Αγνωστο αν υπέδειξε οφσάιντ στον σκόρερ Μοράρ, ή θεώρησε ότι επηρέαζε τη φάση ο Γιοβάνοβιτς.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Βρέσκας έδωσε φάουλ υπέρ του Ατρόμητου λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και απέβαλλε τον Μάλη, όμως επενέβη ο VAR και ο διαιτητής από την ΕΠΣ Πιερίας απέβαλλε τελικά με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Γιοβάνοβιτς, παίρνοντας πίσω την κόκκινη στον Μάλη, αφού ο Κουμπαράκης του υπέδειξε ποιος έκανε την παράβαση στον παίκτη των γηπεδούχων.