Παλεύεται η Άιντραχτ 1-1 με την Αρμίνια (δεν έπαιξε ο Ζούμπερ που θέλει η ΑΕΚ)

Η Άιντραχτ, αντίπαλος του Ολυμπιακού στον όμιλο του Europa League, έφερε 3η ισοπαλία στην σειρά στα ισάριθμα ματς του γερμανικού πρωταθλήματος και για τέταρτο σερί είναι δίχως νίκη.

Ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, αλλά έμεινε στο 1-1 με την Αρμίνια Μπίλεφελντ. Και έχει δύο βαθμούς μετά από τρεις αγώνες.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο. Διάστημα κατά το οποίο πήραν το προβάδισμα. Με πλασέ του Χάουγκε στο 22′ έπειτα από έναν υπέροχο συνδυασμό που κατέληξε στα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τα ηνία, είχαν 14 τελικές στο δεύτερο ημίχρονο, την ώρα που η Αρμίνια δεν είχε βρει εστία. Έως το 86′. Στην πρώτη της τελική στο στόχο η γηπεδούχος κατάφερε να βρει δίχτυα με τον Βίμερ διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Στο μεταξύ, ο Λεβαντόφσκι συνεχίζει απ εκεί που ξεκίνησε πέρυσι. Με χαρ τρικ δικό ου, η Μπάγερν 5-0 την Χέρτα Βερολίνου