Παναχαϊκή και Διαγόρας καταδιώκουν τον Λεβαδειακό στη Super League 2

Εντυπωσίασαν Παναχαϊκή και  Διαγόρας που καταδιώκουν τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό, στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η Παναχαϊκή πέρασε από την Λάρισα με 3-0 επί του Απόλλωνα, ενώ ο Διαγόρας επικράτησε 2-0 στην έδρα της Δόξα Δράμας κι έτσι βρέθηκαν στο -1 από την κορυφή.

Στη Λάρισα, ο Κουσκουνάς άνοιξε το σκορ μόλις στο 17ο λεπτό, με τον Γιούση είκοσι λεπτά αργότερα να δίνει αέρα δύο τερμάτων στην Παναχαϊκή. Ο Λαρέα με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 47′ άφησε τους Πατρινούς με παίκτη λιγότερο, ωστόσο αυτό δεν κόστισε και η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου βρήκε και για τρίτη φορά τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Κόκα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στη Δράμα, ο Διαγόρας πέρασε… αέρα με 2-0 επί της Δόξας. Ο Μπαστακός πριν καν συμπληρωθεί ένα τέταρτο άνοιξε το σκορ, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 67ο λεπτό ο Κοντοχρήστος με εκτέλεση φάουλ.

Ο Ιωνικός δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε να λυγίσει τον ΟΦ Ιεράπετρας (2-1). Ο Πλατέλλας άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό, οι Κρητικοί απάντησαν με τον Μπαράτα στο 42′, αλλά η ομάδα της Νίκαιας και ο Κάμης στο 56ο λεπτό έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Εργοτέλης πήρε τη δεύτερη φετινή του νίκη, περνώντας από την Άρτα και την έδρα του Καραϊσκάκη με 1-0 χάρη σε τέρμα του Πατρινού στο 65′.