ΠΑΟΚ: Πρωταθλητής στα… πέναλτι

Από την 7η αγωνιστική όταν ο Πάμπλο Γκαρσία ανέλαβε τον ΠΑΟΚ στη θέση του Αμπέλ Φερέιρα, η ομάδα της Θεσσαλονίκης κερδίζει το ένα πέναλτι πίσω από άλλο!

Kατά τα άλλα ο ΠΑΟΚ έχει… άρει την εμπιστοσύνη του στον Μαρκ Κλάτενμπεργκ

Στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό ο ΠΑΟΚ καθάρισε το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ενώ στις καθυστερήσεις του δόθηκε και πέναλτι. Τελικό σκορ 1-3 υπέρ του ΠΑΟΚ.

Με τον Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ κερδίζει πέναλτι και καθαρίζει το ματς. Τελικό σκορ 2-0.

Ο ΠΑΟΚ τα βρήκε σκούρα και έπαιρνε  το ένα πέναλτι πίσω απ’ το άλλο για να κερδίσει τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη. Τελικό σκορ, 1-3 υπέρ του ΠΑΟΚ.

Στη Λάρισα ο ΠΑΟΚ αδυνατούσε να σκοράρει και να ισοφαρίσει την ΑΕΛ. Το πέσιμο του Σφιντέρσκι στο 96′ για να σκοράρει από την άσπρη βούλα ο Αντελίνο Βιεϊρίνια και να… σώσει τον βαθμό (1-1).

Τέσσερις μέρες αργότερα, ο ΠΑΟΚ έπαιζε στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. Νωρίς στο ματς θα κερδίσει πέναλτι, το οποίο όμως δεν θα το αξιοποιήσει, αφού ο Τζόλης αστόχησε. Ο ΠΑΟΚ έχασε 3-2.

Στο ματς κόντρα στον Βόλο στην Τούμπα κέρδισε ένα πέναλτι, με το οποίο η ομάδα του Γκαρσία ισοφαρίζει σε 1-1. Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-1.

Από την 1η Νοεμβρίου με τον Παναιτωλικό μέχρι και το ματς με τον Βόλο στις 10 Ιανουαρίου, ουδείς αντίπαλος του ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι σε μεταξύ τους παιχνίδι…