Παραμένει στην κορυφή ο Ατρόμητος, 1-0 τον ΠΑΣ

Στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τον ΠΑΟΚ παραμένει ο Ατρόμητος μετά την κυριακάτικη (7/10) νίκη του επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 στο Περιστέρι.

Οι «κυανόλευκοι» του Νταμίρ Κάναντι σημείωσε την 5η φετινή τους νίκη παρ’ ότι στο πρώτο ημίχρονο ζορίστηκαν αρκετά από τους Γιαννιώτες. Ο Ευθύμης Κουλούρης έδωσε σε ένα ακόμα φετινό ματς τη λύση για τους Περιστεριώτες που ήταν κυρίαρχοι στο δεύτερο ημίχρονο αλλά σπατάλησαν όλες τις ευκαιρίες που δημιούργησαν προκειμένου να… κλειδώσουν το τρίποντο.

Ο διεθνής με την Εθνική Ελπίδων 22χρονος φορ σημείωσε στο 38’ με κεφαλιά το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα μετά από φάουλ του Ουγκράι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ντ. Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης (72’ Κιβρακίδης), Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Μούγιακιτς (86’ Κωτσόπουλος), Μπρούνο, Ουγκράι (64’ Ουμπίδες), Κουλούρης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Πετράκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Α. Μιχαήλ (46’ Κάστρο), Λίλα, Κακούμπα, Νικολιάς, Βιντάλ, Μυστακίδης (59’ Αθανασιάδης), Ξύδας (64’ Κριζμάν).