Περίπατο στο ντέρμπι η Ρέιντζερς 4-1 τη Σέλτικ

Περίπατο στο ντέρμπι έκανε η πρωταθλήτρια Σκοτίας Ρέιντζερς καθώς σάρωσε 4-1 τη Σέλτικ στο «Ibrox», με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με παίκτη λιγότερο από το 26’ λόγω αποβολής του Μακ Γκρέγκορ με δύο κίτρινες.

Με αυτόν τον τρόπο έκανε στο 4/5 στα φετινά Old Firm ενώ η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ φουλάρει για αήττητο πρωτάθλημα, έχοντας ακόμη τρία ματς μπροστά της.

Στο 26’ ο Ρόουφι μπήκε στην πορεία της μπάλας μετά το σουτ του Κεντ και άνοιξε το σκορ και δευτερόλεπτα μετά οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, αλλά τέσσερα λεπτά μετά ο Έντουαρντ έφερε την κατάσταση στα ίσα με κεφαλιά. Το πρώτο μέρος, ωστόσο, επεφύλασσε κι άλλο γκολ με τον Μορέλος να βρίσκει δίχτυα στο 33’ με δυνατό σουτ και έκοψε τα φτερά των φιλοξενούμενων. Ο Ρόουφι σκόραρε στο 57’ με κεφαλιά και ο Ντεφό μπήκε στο 85’ και σκόραρε στις καθυστερήσεις, βάζοντας το… κερασάκι στην τούρτα.