Πως ο πονηρός Ζβέρεφ έστρεψε την κερκίδα εναντίον του Τσιτσιπά και τον νίκησε 2-1

Ο Τσιτσιπάς έχασε 2-1 σετ στο τάι μπρέικ του ημιτελικού στο Σινσινάτι από τον Γερμανό «χρυσό» Ολυμπιονίκη Αλεξάντερ Ζβέρεφ, αλλά το θέμα είναι αλλού.

Ο πονηρός Ζβέρεφ κατήγγειλε στον διαιτητή ότι ο Τσιτσιπάς, έμεινε οκτώ λεπτά περισσότερο στα αποδυτήρια κι έστελνε μηνύματα στον πατέρα του από το κινητό του. Υπενθυμίζουμε ότι στο τένις απαγορεύεται στους προπονητές να δίνουν οδηγίες κατά την διάρκεια του αγώνα.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο κόσμος στην κερκίδα ν’ αποδοκιμάσει έντονα τον Τσιτσιπά, που έχασε το δεύτερο σετ 6-3, ενώ είχε πάρει το πρώτο με 6-4. Στο τάι μπρέικ ο Στέφανος έχασε 7-6.

Το ερώτημα είναι, πώς ο Ζβέρεφ ήταν σίγουρος ότι ο Τσιτσιπάς έστελνε μηνύματα; Τα είδε; Όχι, βέβαια. Μήπως κάποιος παρακολουθούσε ηλεκτρονικά και τον ειδοποίησε; Αποκλείεται. Πέτυχε, ωστόσο, αυτό που ήθελε, ο ρωσικής καταγωγής Γερμανός.ψ Να στρέψει τον κόσμο εναντίον του Τσιτσιπά.