Προηγήθηκε αλλά αποκλείστηκε ο Ηρακλής απ’ το κύπελλο

Αποκλεισμός για τον Ηρακλή απ’ το κύπελλο. Παρότι προηγήθηκε, ο Γηραιός γνώρισε την ήττα με ανατροπή και αποκλείστηκε από τον Πανσερραϊκό (2-1). Ο Μπαστακός είχε δώσει προβάδισμα στον Ηρακλή στο 67’, αλλά ο Ανάκογλου δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, που πήραν τη νίκη με γκολ του Ριβάλντο στο 90’.

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου προκρίθηκε η Ξάνθη. Οι Ακρίτες πέρασαν από την έδρα της Προοδευτικής με σκορ 2-0 και πήραν το εισιτήριο για την 5η φάση του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Χάιμε Μονρόι σκόραρε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο με τους Ιμπραΐμι (24’) και Μονρόζ (84’), για να καταβάλει την προσπάθεια της Προοδευτικής που είχε τις στιγμές της για να ισοφαρίσει αλλά χωρίς να το καταφέρει.

Πρόκριση και για τον Λεβαδειακό, που επικράτησε 2-0 της Καλαμάτας. Οι Βοιωτοί εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα που τους έδωσε στο 49’ ο Κωνσταντινόπουλος και κατάφεραν να λυγίσουν τους φιλοξενούμενους με τα τέρματα των Τσάπρα και Μουτίνιο.