«Προπόνηση», ενόψει Ερυθρού Αστέρα, για Ολυμπιακό στο Αγρίνιο (video)

Οι «ερυθρόλευκοι»... διά περιπάτου νίκησαν 3-0, για τη 13η αγωνιστική της Super League 1

Έναν… υγιεινό περίπατο και μια καλή προπόνηση -ενόψει Ερυθρού Αστέρα- έκανε απόψε (7/12) ο Ολυμπιακός. Στην αναμέτρηση που «έριξε την αυλαία» της 13ης αγωνιστικής στη Super League 1, για τους φιλοξενούμενους στο Αγρίνιο ήταν αρκετά περίπου 45 λεπτά για να εξασφαλίσουν τους τρεις βαθμούς.

Και ταυτόχρονα την παραμονή τους στην κορυφή (μαζί με τον ΠΑΟΚ) με 31 πόντους αλλά και το δικαίωμα να επικεντρωθούν στον επικείμενο «τελικό» με την ομάδα από τη Σερβία. Όπου, το διακύβευμα είναι ένα «εισιτήριο» για το Europa League.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Ποντένσε «άνοιξε» το σκορ. Στη συνέχεια «πήρε τ’ όπλο» του ο Ελ Αραμπί και διαμόρφωσε (41′, 45’+1′) το αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι σε ελάχιστες περιπτώσεις κατάφεραν να προβληματίσουν τους φιλοξενούμενους. Με πιο χαρακτηριστική αυτή του 33ου λεπτού, όταν από το σουτ που έκανε ο Αριγίμπι, η μπάλα εξοστρακίστηκε στο οριζόντιο δοκάρι του Σα.

Η εν γένει εικόνα τους ήταν άσχημη, με συνέπεια -εκτός από την εύκολη ήττα- να αποδοκιμαστούν έντονα από τους φιλάθλους της ομάδας. Και βέβαια τα «καναρίνια» ολοκληρώνουν τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος χωρίς νίκη και -ως εκ τούτου- στην τελευταία θέση με 4 βαθμούς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ:  Κνετ, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Τσιγγάρας (53’ Σιένστεντ), Λιάβας, Ταχάρ, Αριγίμπι, Ντιάζ, Μπαϊροβιτς (63’ Ντάλσιο)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ομάρ, Γκιγέρμε, Καμαρά (71’ Μπρούνο), Ποντένσε (57’ Ραντζέλοβιτς), Μασούρας, Σουντανί, Ελ Αραμπί (65’ Μπουχαλάκης)