Προβάδισμα η Πόρτο 2-1 τη Γιουβέντους

Η Πόρτο με δύο γκολ στην εκκίνηση των δύο ημιχρόνων, προηγήθηκε 2-0, αλλά ο Κιέζα μείωσε στο 83’ και έδωσε σημαντικές ελπίδες πρόκρισης στην Γιουβέντους, παρά την ήττα με 2-1.

Η Γιουβέντους δέχτηκε από ένα γκολ στην εκκίνηση των δύο ημιχρόνων από τα γκολ του Ταρεμί μετά από λάθος του Μπετανκούρ στα 65 δεύτερα μετά την έναρξη του ματς και του Μαρεγκά στα 20 δεύτερα από την έναρξη της επανάληψης και βρέθηκε σε δύσκολη θέση. Όμως ο Κιέζα αναπτέρωσε τις ελπίδες των «μπιανκονέρι» για πρόκριση με το 2-1 στο 83ο λεπτό. Χάνει τη ρεβάνς ο Ντανίλο.

Πόρτο (Σέρχιο Κονσεϊσάο): Μαρτσεσίν – Μαναφά, Πέπε, Μπεμπά, Ζαϊντού – Σέρχιο Ολιβέιρα (90′ Κονσεϊσαό), Ουρίμπε, Οτάβιο (57΄Λουίς Ντίας) – Κορόνα (90′ Λουμ), Μαρεγκά (66’ Γκρούιτς), Ταρεμί

Γιουβέντους (Αντρέα Πίρλο):Σέζνι – Ντανίλο, Κιελίνι (35’ λ.τρ.Ντεμιράλ), Ντε Λιχτ, Άλεξ Σάντρο – Κιέσα, Ραμπιό, Μπεντακούρ, ΜακΚένι (63’ ΜακΚένι) – Κουλουσέφσκι (77’ Ράμσεϊ), Κρ. Ρονάλντο