“Χορταστικό” 2-2 της Αργεντινής με την Ουρουγουάη (video)

Γκολ και θέαμα από δύο κορυφαίους εκπροσώπους της Νοτίου Αμερικής σε φιλικό παιχνίδι, που έδωσαν στο «Μπλούμφιλντ» του Τελ Αβίβ.

Αργεντινή και Ουρουγουάη αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, μάλιστα το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο φινάλε από τον Μέσι.

Ο Αργεντινός σταρ ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κι αυτό ήταν το δεύτερο σερί γκολ, που πέτυχε μετά την επιστροφή του στην ενδεκάδα της «αλμπισελέστε» από το περασμένο καλοκαίρι και την ποινή που του είχε επιβληθεί για δηλώσεις στο Copa America. Το προηγούμενο γκολ ήταν στο πρόσφατο 1-0 επί της Βραζιλίας.

Ο Καβάνι έδωσε το προβάδισμα στην Ουρουγουάη στο 34′. Ο Σέρχιο Αγουέρο ισοφάρισε στο 63′ και πολύ γρήγορα (πέντε λεπτά μετά) ο Λουίς Σουάρες είχε δώσει προσωρινά ξανά το προβάδισμα στους Ουρουγουανούς.