“Ολλανδική” νίκη 2-1 του ΟΦΗ επί του Απόλλωνα

Με γκολ των Ολλανδών Καστάνιος και Ντάινεν ο ΟΦΗ νίκησε 2-1 τον Απόλλωνα Σμύνης στο φιλικό που έγινε στην Καλλιθέα. Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς και τα τρία γκολ του παιχνιδιού μπήκαν στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Καστάνιος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και έδωσε κεφάλι στον ΟΦΗ στο 47ο λεπτό, ωστόσο ο Απόλλωνας απάντησε άμεσα με τον Σαχλί να ισοφαρίζει μόλις τρία λεπτά αργότερα και να γράφει το 1-1.

Ο ΟΦΗ ωστόσο ανέβασε στροφές και στο 84ο λεπτό έφτασε στο 2-1, με τον Φαν Ντάινεν να διαμορφώνει το τελικό σκορ και να δίνει τη νίκη στους κρητικούς.

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Πετράκης): Βέρλχουστ, Ντεντάκης, Τουτουαρίμα (65′ Κραγιόπουλος), Λισγάρας, Φατιόν, Σλίβκα, Ματέι (46′ Μπαξεβανίδης), Παπαγεωργίου (65′ Μαρτίνες), Τσιλούλης (65′ Βιτλής), Παλμίδης (46′ Σαχλί), Ιωαννίδης (46′ Ντάουντα)

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Γιαννούλης, Πασαλίδης (61′ Διαμαντής), Βούρος, Λυμπεράκης (61′ Γκαγέγος), Μαρινάκης (61′ Ουές), Κοροβέσης, Μπαλογιάννης (71′ Νοικοκυράκης), Νέιρα, Καστάνιος (61′ Φαν Ντάινεν), Γρίβας (61′ Καμάου)