“Σκόρπισαν” τους Πέισερς οι Μπακς με 117-89 (video)

Ευρεία νίκη απέναντι στους Πέισερς από τους Μπακς, οι οποίοι θα κοιτάξουν να χτίσουν νέο σερί. Είχαν δυσκολίες μόνο στην πρώτη περίοδο και μετά επέβαλαν το παιχνίδι τους για να φτάσουν με 117-89 στην τρίτη συνεχόμενη νίκη τους.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ξανά πρωταγωνιστής. Ολοκλήρωσε τον αγώνα με 18 πόντους (7/14 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 1/2 βολές) και έφτασε πολύ κοντά στο triple double με 19 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα σε 31 λεπτά συμμετοχής. Ο Γουέσλι Μάθιους πέτυχε 19 πόντους, ενώ ο Τζορτζ Χιλ και ο Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσαν από 17 πόντους.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν ο Σαμπόνις με 19 πόντους και 18 ριμπάουντ, ενώ τον ακολούθησε ο ΜακΝτέρμοντ 15 πόντους. Ο πρώην παίκτης των Μπακς, Μπρόγκντον, έκανε double-double με 10 πόντους και 10 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 21-22, 59-55, 83-73, 117-89.