Σαρωτική η Αταλάντα 4-1 τη Σασουόλο

Η Αταλάντα μετά τη διακοπή τριών και πλέον μηνών στο πρωτάθλημα, έκανε… φύλλο και φτερό την Σασουόλο (4-1).

Η ομάδα του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι ήταν καταπληκτική. Με τον Τζιμσίτι να σκοράρει μόλις στο 15΄, η Αταλάντα άνοιξε το σκορ και ο Γκόμες λίγα λεπτά μετά, πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του που δεν μέτρησε μετά από εξέταση του VAR για χέρι του Γκόζενς. Ο Ζαπάτα λίγο μετά το μισάωρο (31’) έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Αταλάντα, με τους Μπεργκαμάσκι να βάζουν τους αντιπάλους τους στα… δίχτυα και τον Μπουραμπιά να σκοράρει στην εστία της ομάδας του για το 3-0 στο 37ο λεπτό!

Ίδια γεύση και στην επανάληψη. Η Αταλάντα, σταμάτησε τελικά στα τέσσερα, με τον Ζαπάτα στο 66ο λεπτό να γράφει το 4-0, ενώ ο Μπουραμπιά στις καθυστερήσεις έκανε το τελικό 4-1 με εκτέλεση φάουλ!