Σε μεγάλα κέφια ο Ολυμπιακός ενόψει ΠΑΟΚ διέλυσε 4-0 τον Πανιώνιο (video)

O Oλυμπιακός κέρδισε άνετα 4-0 τον Πανιώνιο και παρέμεινε αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ πάει στην Τούμπα για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ την προσεχή Κυριακή από θέση ισχύος καθώς είναι μπροστά με δύο βαθμούς από τον αντίπαλό του για τον τίτλο.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν…φωτιά και λάβρα στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο.

Ο Ολυμπιακός έβαλε τρια γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο (4΄  , 6΄  , 9΄   ) με τους Χασάν, Ελ Αραμπί και Φορτούνη,  πέτυχε και τέταρτο στο 25λεπτο με τον Ελ Αραμπί, ενώ προς το τέλος του ημιχρόνου (41΄) είχε δοκάρι πάλι σε φάση με τον Ελ Αραμπί…

Στο δεύτερο μέρος ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε αλλαγές καθώς ακολουθούν κρίσιμα παιχνίδια για τον Ολυμπιακό. Όχι μόνο το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, αλλά και τα ματς με την Άρσεναλ για το Europa League.

Παράλληλα, οι «ερυθρόλευκοι» κατέβασαν ταχύτητα στο παιχνίδι τους καθώς η νίκη είχε κριθεί από το πρώτο μέρος, με μοναδική αξιόλογη στιγμή ένα δοκάρι του Χασάν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ολυμπιακός (Π. Μαρτίνς): Σα, Ραντζέλοβιτς, Μπα, Σισέ, Γκασπάρ, Καμαρά (62′ Καφού), Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά (46′ Παπαδόπουλος), Φορτούνης, Ελ Αραμπί (56′ Χριστοδουλόπουλος), Χασάν.

Πανιώνιος (Ν. Παπαβασιλείου): Κότνικ, Σαραμαντάς, Κόρμπος (46′ Μίκο), Καμαρά, Σταυρόπουλος, Ρέντζας, Παπαγεωργίου, Τσιλούλης, Γρίβας (46′ Εμμανουηλίδης), Ρέτσος (76′ Σίντι Άλι), Αραμπουλί.

Πριν από το παιχνίδι ο Ολυμπιακός τίμησε το μικρό Νικηφόρο που νίκησε τον καρκίνο και πλέον είναι απόλυτα υγιής! Ο Νικηφόρος έδωσε το «παρών» στο «Γ. Καραϊσκάκης» και πριν την έναρξη του αγώνα με τους Νεοσμυρνιώτες, ο Β. Μαρινάκης του έδωσε  μία φανέλα του Ολυμπιακού υπογεγραμμένη από όλους τους παίκτες της ομάδας!