Σε πορνεία και ναρκωτικά ο διαιτητής του ΠΑΟΚ-ΠΑΟ (ντέρμπι) – Μάλλον ο Αλαφούζος θεωρεί ότι δεν έχει σχέση ο Ιβάν…

Ο Σλοβένος Βίνσιτς που τον περασμένο Νοέμβριο είχε σφυρίξει το 2-2 της Τούμπας και διέσωσε τον «Δικέφαλο του Βορρά» στα χέρια της Αστυνομίας

Ο διαιτητής Σλάβκο Βίσνιτς (που σφύριξε το 2-2 του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα και καταλόγισε πέναλτι-φάντασμα υπέρ των γηπεδούχων στο 101ο λεπτό…) συνελήφθη στη Βοσνία για συμμετοχή σε κύκλωμα ναρκωτικών και πορνείας

Η σύλληψη του γνωστού διαιτητή (που είχε φέρει ο Περέιρα στην Ελλάδα για να σφυρίξει το ντέρμπι στη Θεσσαλονίκη και προκάλεσε θύελλα με τις αποφάσεις του υπέρ του ΠΑΟΚ) συνελήφθη ως μέρος μιας αστυνομικής επιχείρησης που σχετίζεται με την υπόθεση της Τιγιάνα Μακσίμοβιτς ή Τιγιάνα Άιφον, όπως αποκαλείται.

Η Αστυνομία παρακολουθούσε τη διοργανώτρια του πάρτι, Τιγιάνα Μακσίμοβιτς, η οποία προσπάθησε να περάσει τα σύνορα και να διαφύγει μέσω του ποταμού Ντρίνα.

Στο σημείο όπου τον εντόπισαν οι Αρχές, σε βίλα οργίων στην Μπιεγέλινα της Βοσνίας, υπήρχαν 9 γυναίκες οι οποίες εκδίδονταν, 26 άντρες, όπλα και κοκαΐνη.

Ο Σλοβένος ρέφερι που φέτος είχε «σφυρίξει» και το ματς της Γκενκ με τη Λίβερπουλ και συμπεριλαμβάνεται στις επιλογές για τα ματς του Champions League και του Europa League.

Ο 40χρονος ρεφ είχε «σφυρίξει» το ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός και διατήρησε το αήττητο του ΠΑΟΚ (τον Νοέμβριο είχε γίνει το παιχνίδι), καθώς οι φιλοξενούμενοι κέρδιζαν 2-1, όμως στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι-φάντασμα.

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις είχε δώσει ο Βίντσιτς, αλλά κράτησε το ματς μέχρι το 101′, όταν και σημειώθηκε το 2-2 από τον Βιεϊρίνια, μιας και χρειάστηκε πέντε λεπτά για να εκτελεστεί.

Μέχρι και  ο ήρεμος  Δώνης επιτέθηκε στον τέταρτο διαιτητή για την απόφαση που στέρησε στην ομάδα του μια δίκαιη νίκη.

Ο Βίνσιτς πάντως, παρά τις διαμαρτυρίες τότε του Παναθηναϊκού, δεν στάθηκε ικανός να χαλάσει την πρόσφατη συμμαχία μεταξύ Αλαφούζου-Σαββίδη.

Προφανώς, επειδή ο Γ. Αλαφούζος είναι πεπεισμένος ότι ο Ιβάν δεν επηρέαζε διαιτητές που μπορεί να εμπλέκονται σε ναρκωτικά, όπλα και πορνεία,  αλλά στο ποδόσφαιρο είναι ακέραιοι και δεν δέχονται δώρα, για να κρατήσουν καθυστερήσεις, ή να δίνουν πέναλτι υπέρ του όταν χρειάζεται…

Ο Σλοβένος είχε παίξει επίσης τα παιχνίδια ΠΑΟΚ-Άγιαξ και Ολυμπιακός-Μπέρνλι.