Σκόνταψε η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο στην Αλ Καλίτζ 1-1

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο Αλ Νασρ, έμεινε στο 1-1 με την Αλ Καλίτζ, και βρίσκεται πλέον δύο πόντους πίσω από την πρωτοπόρο Αλ Ιτιχάντ, που έχει και ματς λιγότερο!

Ο Πορτογάλος φορ δεν κατάφερε αυτή τη φορά να βρει δίχτυα, αν και είχε δύο πολύ καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, φτάνοντας πολύ κοντά σε ένα τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι «σόκαραν» την Αλ Νασρ μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Φάμπιο Μάρτινς να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Η αντίδραση των γηπεδούχων υπήρξε άμεση, καθώς ο Άλβαρο Γκονθάλεθ ισοφάρισε στο 17′. Έκτοτε, η Αλ Νασρ έψαξε το γκολ της νίκης και είχε καλές στιγμές, όμως δεν τα κατάφερε και έμεινε πίσω στην κούρσα του τίτλου.