«Σκόνταψε» ξανά η Μπαρτσελόνα (video, pics)

Έμεινε στο 2-2 με την Οσασούνα στο «El Sadar», για την τρίτη αγωνιστική της La Liga

Και στην τρίτη αγωνιστική της La Liga οι παίκτες της Μπαρτσελόνα αποχώρησαν από το γήπεδο με σκυμένο το κεφάλι. Αυτή τη φορά από το «El Sadar», όπου η Οσασούνα απέσπασε ισοπαλία 2-2.

Οι «μπλαουγκράνα» δείχνουν να μην μπορούν να βρουν λύσεις στις απουσίες των Λιονέλ Μέσι και Λουίς Σουάρες. Βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Ρομπέρτο Τόρες μόλις στο 7ο λεπτό αλλά -παρά το γεγονός ότι οι ήταν από μέτριοι ως κακοί- δύο νεαροί φάνηκε ότι θα «βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά».

Ο 16χρονος, Ανσού Φατί, ο οποίος -πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο- πέτυχε το πρώτο του γκολ. Έτσι, σε ηλικία 16 ετών και 304 ημερών [ξεπέρασε τον Μπόγιαν Κρκιτς (17 ετών και 53 ημερών) και] έγινε ο νεότερος σκόρερ στην ιστορία του συλλόγου. Και ο Αρτούρ, ο οποίος στο 64′ «υπέγραψε» το 1-2.

Όμως, στο 81ο λεπτό ο Ζεράρ Πικέ έκανε χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο Τόρες -από την άσπρη βούλα- διαμόρφωσε το τελικό 2-2.