Σούπα ματς στο Πανθεσσαλικό όπου Βόλος και Λαμία έμειναν στο 0-0

Σούπα και μάλιστα άνοστη γεύτηκαν στο Πανθεσσαλικό οι ευτυχώς ελάχιστοι παρόντες ελέω κορωνοϊού στην αναμέτρηση του Βόλου με την Λαμία που έληξε ισόπαλη 0-0.

Οι δύο ομάδες σε ένα κάκιστο παιχνίδι με ελάχιστες ευκαιρίες δεν βρήκαν ποτέ στο 90λεπτο ρυθμό, και μοιράστηκαν από ένα βαθμό. Λίγο καλύτεροι ήταν οι γηπεδούχοι αλλά δεν μπόρεσε να μετατρέψουν σε γκολ καμία από τις πέντε τελικές στην εστία που έβγαλαν στο ματς.

Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ανήκε στους γηπεδούχους με τον Τσαούση στο 12’ να κάνει συρτή σέντρα και τον Μάντζη από τη μικρή περιοχή να στέλνει την μπάλα με προβολή λίγο άουτ.

Η μεγαλύτερη στιγμή στο ματς καταγράφηκε στο 30ο λεπτό και ανήκε και πάλι στον Βόλο. Ο Γκουαρατσένα με το κεφάλι βρήκε τον Μάντζη στην μικρή περιοχή, με τον επιθετικό των γηπεδούχων να μην μπορεί υπό πίεση να τελειώσει σωστά τη φάση με το βολ πλανέ, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στην επανάληψη τα πράγματα δεν άλλαξαν. Ο Βόλος πίεζε κυρίως από την δεξιά πτέρυγα, ενώ η Λαμία προσπαθούσε να βρει διαδρόμους στην κόντρα. Σε μια τέτοια φάση στο 57’ απείλησε με τον Σάλιακα που έκανε μόνος την κατεβασιά, αλλά το σουτ του από το ύψος της περιοχής σταμάτησε στην αγκαλιά του Καραγκιόζη, ενώ στο 64’ ο Βιγιάλμπα έκανε το γυριστό αλλά ο Τσοκάνης έδιωξε με το κεφάλι.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης
Βόλος (Στέφανος Ξηροφώτος): Καραγκιόζης, Φεράρι, Διαμαντής, Δημόπουλος, Τσαούσης, Μαξ, Τσοκάνης, Κυζιρίδης, Μουνίθ, Γκουαροτσένα, Μάντζης

Λαμία (Γιώργος Πετράκης): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Σκόνδρας, Αντέτζο, Βύντρα, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Βιγιάλμπα, Δημούτσος, Σάλιακας, Σασί.