«Στάση» Βόλου στη Λάρισα, νίκες για Παναχαϊκή, Εργοτέλη, Κισσαμικό (video)

Το… τρένο του Βόλου έκανε στάση στη Λάρισα. Ο τοπικός Απόλλωνας, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Football League, αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον πρωτοπόρο ΝΠΣ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Πολέτο (69′) και κράτησαν το αποτέλεσμα ως το τέλος του αγώνα. Αν και από το 85′ αγωνίστηκαν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μαρκολίνο (85′) με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Καμιά δυσκολία δεν συνάντησε ο Εργοτέλης από τον Αήττητο Σπάτων. Οι «κιτρινόμαυροι» επιβλήθηκαν με 3-1 23’, 37’ Έφορντ, 75’ Ροβύθης – 54’ Σταματάκης και επέστρεψαν στις νίκες, μετά από δύο συνεχόμενες ήττες.

Ο φιλοξενούμενος Πλατανιάς έβαλε δύσκολα στη γηπεδούχο Παναχαϊκή. Τελικά όμως οι Πατρινοί, με γκολ του Ελευθεριάδη στο 82ο λεπτό, πανηγύρισαν την τέταρτη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Βαθμολογική «ανάσα» πήρε ο ΑΟΧ Κισσαμικός που επικράτησε, στα Περιβόλια, του Καραϊσκάκη Άρτας με 1-0. Με το «χρυσό» γκολ πέτυχε ο Κουσκουνάς στο 66′, οι Χανιώτες πήραν τους τρεις πόντους και βρίσκονται, πλέον, 9οι με 15 βαθμούς. Αφήνοντας τους Αρτινούς στην ενδέκατη με έναν λιγότερο.