Στην εθνική Βραζιλίας U23 έπαιξε ο Ντόουγκλας Αουγκούστο του ΠΑΟΚ

Ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά αγωνίστηκε στην φιλική αναμέτρηση της Βραζιλίας U23 απέναντι στις ΗΠΑ ο Ντόουγκλας Αουγκούστο, πανηγυρίζοντας τη νίκη της Σελεσάο με 1-0 στο τουρνουά UNITED International Football Festival.

O 22χρονος χαφ του ΠΑΟΚ δεν βρέθηκε στα αρχικά πλάνα του ομοσπονδιακού προπονητή της U23 της Βραζιλίας, ωστόσο πήρε την ευκαιρία του στο δεύτερο ημίχρονο περνώντας ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 84ο λεπτό στην θέση του Ματέους Ενρίκε.

Ο Σκόρερ των Βραζιλιάνων, ήταν ο Ματέους Κούνια, που με σουτ έξω από την περιοχή στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των ΗΠΑ και διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Οι Βραζιλιάνοι πήραν την πρόκριση στον τελικό του UNITED International Football Festival και πλέον, περιμένουν τον νικητή του αγώνα ανάμεσα στην Αργεντινή και την Χιλή.