Στην παράταση η ΑΕΛ ξεπέρασε το εμπόδιο του Διαγόρα

Στην παράταση χρειάστηκε να φθάσει η ΑΕΛ προκειμένου να λυγίσει την αντίσταση του Διαγόρα στη Ρόδο με 1-2.

Ο Μαυριάς είχε δώσει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 41’, αλλά ο Ραφίνια στο 78’ ισοφάρισε  για λογαριασμό των γηπεδούχων στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Εκεί, ο Γιάκος με πέναλτι στο 97’ έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της ΑΕΛ, που προκρίθηκε στην 5η φάση.

Πρόκριση και για τα Τρίκαλα στην παράταση κόντρα στον ΑΟ Υπάτου (0-1), ενώ τη διαδικασία των πέναλτι χρειάστηκαν οι Αναγέννηση Καρδίτσας και Άγιος Νικόλαος κόντρα σε Αλμωπό Αριδαίας και Κοζάνη, αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 4ης φάσης:

Παναχαϊκή – Αιγάλεω 1-0

Διαγόρας – ΑΕΛ 1-2 παράταση (1-1 καν. διάρκεια)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αλμωπός Αριδαίας 2-0 πέναλτι (1-1 παράταση, 0-0 καν. διάρκεια)

Προοδευτική – Ξάνθη 0-2

Νίκη Βόλου – Εργοτέλης 2-0

Κοζάνη – Άγιος Νικόλαος 4-5 πέναλτι (1-1 καν. διάρκεια και παράταση)

Α.Ο. Υπάτου – Τρίκαλα 0-1 παράταση (0-0 καν. διάρκεια)

Πανσερραϊκός – Ηρακλής 2-1

Λεβαδειακός – Καλαμάτα 2-0