Στις καθυστερήσεις η Λέτσε του Ταχτσίδη ισοφάρισε 2-2 την Κάλιαρι

Στο εξ αναβολής παιχνίδι η Λέτσε του Παναγιώτη Ταχτσίδη, αντιμετώπισε την Κάλιαρι. Οι φιλοξενούμενοι που πραγματοποιούν εκπληκτική σεζόν μέχρι τώρα, ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος και στο 30′ με εύστοχη εκτέλεση του Ζοάο Πέδρο άνοιξαν το σκορ.

Μάλιστα η ομάδα του Μπάμπη Λυκογιάννη στο 67ο λεπτό με σουτ του Ναϊνγκολαν έξω από την περιοχή, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων. Η γηπεδούχων Λέτσε ωστόσο μπήκε ξανά στην αναμέτρηση στο 83ο λεπτό, με τον Λαπαντούλα να μειώνει σε 2-1 με πέναλτι που έκανε ο Κάτσιατόρε και είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Μετά το 2-1 η Λέτσε έμεινε με 10 παίκτες ενώ η Κάλιαρι με εννέα αφού, Λαπαντούλα και Όλσεν έπαιξαν μπουνιές και αποβλήθηκαν. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τον σημαντικό βαθμό, με τον Καλντερόνι να σκοράρει στο 91′ μετά από ασίστ του Ταχτσίδη.