Στο 0-0 έμειναν Μούρα και Λουντογκόρετς

Στο 0-0 έμειναν στη Σλοβενία η Μούρα με τη Λουντογκόρετς και θα λύσουν τις διαφορές τους στη ρεβάνς σε μία εβδομάδα στο Ράζγκραντ.

Οι Βούλγαροι είχαν τον τίτλο του φαβορί και μπήκαν καλύτερα στο ματς, ωστόσο ο Ομπράντοβιτς επενέβη όποτε χρειάστηκε και κράτησε την εστία του ανέπαφη.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισορροπήσουν κάπως την κατάσταση και μάλιστα είχαν σουτ στο δοκάρι με τον Κους στο 84ο λεπτό.

Ωστόσο, το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος και από την στιγμή που το εκτός έδρας γκολ έχει καταργηθεί, οποιαδήποτε ισοπαλία στο δεύτερο ματς θα φέρει παράταση. Ο νικητής του ζευγαριού, θα ανταμώσει με εκείνον του Ολυμπιακός-Νέφτσι Μπακού στον Γ’ προκριματικό γύρο του Champions League.

Μούρα (Α. Σιμούντζα): Ομπράντοβιτς, Κάρνιτσνικ, Μαρούσκο, Γκόρεντς, Κους, Κούτερ, Μπομπίτσανετς (90+2’ Μάντιτς), Χόρβατ, Στουρμ, Κλέπατς (90+2’ Μαρόσα) , Τσίποτ (81’ Πούτσκο).

Λουντογκόρετς (Β. Νταμπράουσκας): Καλίνα, Ικόκο, Πλαστούν, Βέρντον, Νεντιάλκοφ, Γκονσάλβες, Σαντάνα (81’ Τσιμπότα), Σόουζα, Γιάνκοφ (63’ Βάντερσον), Σωτηρίου (70’ Μανού), Ντεσπόντοφ.