Στο 92΄ η Ισπανία έκανε την ανατροπή 1-2 στη Γεωργία

H Ισπανία, έπειτα από την ισοπαλία κόντρα στην Εθνική Ελλάδας, επικράτησε 2-1 της Γεωργίας στη Τιφλίδα με γκολ στο φινάλε. Έτσι, η ομάδα του Ενρίκε έφτασε τους τέσσερις πόντους, ενώ η επόμενη αντίπαλος της Εθνικής έμεινε στο μηδέν.

Το σκορ άνοιξε ο Κβαρατσκέλια στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης με πλασέ, έπειτα από την ασίστ του Κιτεϊσβίλι. Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν την κατοχή, συνέχιζαν να πιέζουν και στο 56ο λεπτό έφτασαν στην ισοφάριση. Ο Ζόρντι Άλμπα έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Φεράν Τόρες έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 90+2′ και ενώ όλα έδειχνα ότι η Γεωργία θα πάρει έναν πολύτιμο πόντο και η Ισπανία θα μείνει μακριά από τη νίκη ξανά, ο Ντάνι Όλμο έκανε το μακρινό σουτ, ο Γιόργκι Λόρια δεν μπόρεσε να αποκρούσει και έτσι έγραψε το 1-2.