Στους «8» του CEV Cup ο Ολυμπιακός

Την πρόκρισή στους «8» του CEV Cup πανηγύρισε απόψε (17/1) ο Ολυμπιακός, αφού πήρε τα δύο πολυπόθητα σετ με αντίπαλο την Μπουγιουκσεχίρ και «σφράγισε το εισιτήριο». Μάλιστα, έβαλε και το… κερασάκι στην τούρτα φτάνοντας στη νίκη με 3-1 (22-25, 26-24, 25-22).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο κλειστό του Ρέντη, «Μελίνα Μερκούρη», αλλά ο γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν. Αντεπιτέθηκαν και πήραν τόσο τα δύο «χρυσά» σετ, όσο και τη νίκη.

Στην προσπάθειά τους να βρεθούν στα ημιτελικά, θα πρέπει να ξεπεράσουν το εμπόδιο που ονομάζεται Νεφτοχιμίκ Μπουργκάς. Η πρώτη αναμέτρηση θα διεξαχθεί μεταξύ 29 και 31 Ιανουαρίου στη Βουλγαρία και ο επαναληπτικός μεταξύ 12 και 14 Φεβρουαρίου στο «Μελίνα Μερκούρη».