Super League: Μοιράστηκαν βαθμούς Ατρόμητος και Λαμία

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς στο Περιστέρι, μεταξύ του Ατρόμητου και της Λαμίας.

Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου κρίθηκε το ματς.

Η Λαμία στην πρώτη, ουσιαστικά, ευκαιρία της κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ (43΄ ) όταν ο Σασί γύρισε την μπάλα και ο προωθημένος κεντρικός αμυντικός, Αντέτζο την έστειλε στα δίχτυα (0-1).

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε ν’ απαντήσει ο Ατρόμητoς όταν (πάλι…)ο  Σασί ανέτρεψε τον Κιβρακίδη, το φάουλ σε πολύ καλή θέση ανέλαβε να εκτελέσει ο Γκάλο και με απευθείας εκτέλεση κατάφερε να ισοφαρίσει (48 ΄).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τη Λαμία να οχυρώνεται στην άμυνα της για να κρατήσει το βαθμό της ισοπαλίας.

Ο διαιτητής Τάσης έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Μανούσο, Μπουσούλατζιτς – Νιάσε, Μπεχαράνο και Νιάσε.

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Χαρίσης (46′ Ούμπιδες), Μπουσούλατζιτς, Ανδρούτσος (74′) Ραμπέλο, Ντε Πο (65′ Βέλλιος), Μανούσος (87′ Γιακουμάκης), Νταβιώτης (46′ Ενσικολού).

Λαμία (Ακης Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Σκόνδρας, Νιάσε, Μπεχαράνο (63′ Μπιανκόνι), Βιγιάλμπα (64′ Μπουλούλης), Ρόμανιτς, Καραμάνος (46′ Βασιλόγιαννης), Σασί (89′ Σάλιακας).