Super League: Τσακωμένοι με το γκολ Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ έμειναν στο «μηδέν»

O ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο (όταν και έχασε ευκαιρίες με το τσουβάλι), όμως ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία για να πάρει το ματς στο τέλος με τον Καμπετσή και τελικά οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής για τα πλέι-οφ στην Super League.

Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος στο παιχνίδι, όμως παρά τις πολλές ευκαιρίες δεν κατάφερε να πετύχει ένα γκολ καθώς βρήκε απέναντί του έναν καταπληκτικό Διούδη που «κατέβασε ρολά».

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηνα¨ικός ισορρόπησε την κατάσταση και θα μπορούσε λίγο πριν από την λήξη να πάρει και τη νίκη με την ευκαιρία του Καμπετσή.

Το 0-0 του ΠΑΟΚ δίνει την ευκαιρία στην ΑΕΚ που παίζει αύριο με τον ΟΦΗ να τον προσπεράσει στην βαθμολογία στο κυνήγι της δεύτερης θέσης και της εξόδου στα προκριματικά του Champions League.

Παναθηναϊκός (4-3-3): Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Κολοβέτσιος, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης (73’ Καμπετσής), Ζαχίντ (46’ Αγιούμπ), Μπουζούκης (87’ Κολοβός), Μακέντα (87’ Νούνες), Χατζηγιοβάνης (58’ Ανουάρ).

ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια (46’ Μάτος), Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Εσίτι (86’ Εσίτι), Ελ Καντουρί, Λημνιός (86’ Μαουρίτσιο), Πέλκας (78’ Ροντρίγκο), Μπίσεσβαρ (46’ Λάμπρου), Άκπομ.

Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας).

Διαιτητής VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας).