Συντριβή 4-2 για την Μπέρνλι από τη Φούλαμ

Λίγες ημέρες μετά την τριάρα στο Καραϊσκάκη η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League Μπέρνλι, γνώρισε νέα συντριβή με 4-2 από τη Φούλαμ στο Λονδίνο.
H Μπέρνλι υποχώρησε την 18η θέση της βαθμολογίας με έναν πόντο σε τρία ματς.
Και σε αυτό το παιχνίδι έδειξε να έχει αμυντικά προβλήματα με τους αμυντικούς της να μην μπορούν να περιορίσουν τον Μίτροβιτς, ο οποίος πέτυχε και δύο γκολ (36’ και 38’).

Η Φούλαμ είχε ανοίξει το σκορ πολύ νωρίς, (4’) με τον Σέρι, αλλά η Μπέρνλι είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 10ο λεπτό με τον Χέντρικ.

Στο 41ο λεπτό ο Ταρκόφσκι μείωσε σε 3-2. Ωστόσο ο Σούρλε στο 83’ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Μετά από περίπου πέντε χρόνια η Τσέλσι κατάφερε να φύγει νικήτρια από το Σεντ Τζέιμς Παρκ. Οι μπλε νίκησαν 2-1 την Νιούκαστλ εκτός έδρας σε ένα παιχνίδι που είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον προς το τέλος του και –τελικά- καλή εξέλιξη για την ομάδα του Σάρι.

Οι παίκτες του Ιταλού προπονητή στάθηκαν τυχεροί καθώς είδαν την μπάλα να καρφώνεται στα δίχτυα των γηπεδούχων από έναν παίκτη τους, τον Γέντλιν περίπου τρία λεπτά πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο.

Νωρίτερα η Τσέλσι είχε ανοίξει το σκορ στο 76’ με πέναλτι του Αζάρ για το οποίο διαμαρτύρεται η Νιούκαστλ. Ωστόσο, οι «καρακάξες» ισοφάρισαν σε 1-1 έξι λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Χοσελού.

Με τη νίκη αυτή η Τσέλσι έφτασε τις τρεις νίκες στις πρώτες τρεις αγωνιστικές του πρωταθλήματος.